ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


 مهم ترین جاذبه های دیدنی آنتالیا

آنتالیا شهری با سواحل زیبای مدیترانه ای است. شهری که روزهای آفتابی و شب های آرام آن بسیار محبوب است. آنتالیا جزو اولین سکونت گاه های ترکیه بوده و برای همین ترکیبی از سواحل مدرن و فرهنگی غنی است. در اینجا از مهم ترین جاذبه های تاریخی شهر به شما می گوییم.


دروازه ی هادریان (Hadrian’s Gate)

زمانی که آنتالیا تحت تسلط امپراتوری روم بوده، دور تا دور شهر  دیوارهای سنگی و چندین دروازه بنا شده بود. امروزه تنها دو دیوار و یک دروازه از آن حکومت باقی مانده است. دروازه ی هادریان باقی مانده حکومت رومیان در آنتالیا است. دروازه ی که با سنگ مرمر ساخته شده و حکاکی های فوق العاده عجیب بر روی آن نقش بسته است.  با گذر از زیر این دروازه گویی از دنیای قدیم هلنیست ها و رومی ها می گذرید. این دروازه که مهم ترین جاذبه ی گردشگری آنتالیاست، ورودی اصلی به بخش قدیمی شهر محسوب می شود.

جاذبه های اصلی: دروازه مرمری؛ حکاکی ها و مجسمه ها پیچیده،  مکان عالی برای نگاه کلی به شهر قدیمی

هزینه ی ورودی: ندارد


بخش قدیمی شهر

بخش قدیمی شهر که به کالیچی (Kesik) معروف است، محله ی با کوچه های تنگ و باریک و خانه های چوبی است. در این محله هنوز رندگی در جریان است و همین زنده بودن این محله باعث جذب گردشگران بی شماری به خود شده است. در این قسمت شهر کافه ها عجیب و کوچک، رستوران ها متنوع، مغازه های صنایع دستی و هتل های بوتیک های شیک نفس می کشد. پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه چشم انداز خیره کننده ی دریای مدیترانه را از بخش قدیمی شهر از دست ندهید.

جاذبه های اصلی : بخش قدیمی شهر، مسجد تمسجد Tekeli Mehmet Pasa، Hesapcı Sokak، Kesik Minare، دروازه هادریان

هزینه ورودی: ندارد


موزه ی آنتالیا

موزه ی آنتالیا مجموعه ای کامل و جامع از میراث غنی ترکان را به نمایش گذاشته است. این جا مکانی است که به سادگی نمی توانید از آن دست بکشید. در اینجا آثاری از رومیان، یونانیان، امپراتوری عثمانی و حتی سلجوقیان را برای نمایش ارائه شده است. همچنین در موزه آنتالیا نمایشگاه عکسی وجود دارد که تصاویری از سایت های که در سواحل ترکیه حفاری شده اند، برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان به نمایش درآمده است. مجموعه ها کشف شده از این سایت ها نیز در بخش های مختلف قرار گرفته و قابل بازدید هستند. با بازدید از این موزه می توانید مسیر توسعه و تمدن آنتالیا و ترکیه را مشاهده کنید.

جاذبه های اصلی: موزاییک های Seleukeia، نمایش نقره Aspendos و مجسمه های الهی پرگ

زمان بازدید: ساعت 9 صبح تا 6:30 بعدازظهر

هزینه ورودی: 20 لیره


مسجد مناره (Yivli Minare)

یکی از چشم اندازهای مهم آنتالیا مسجد مناره یا Yivli Minare است. این مسجد متعلق به قرن 13 میلادی است و توسط سلطان علاالدین کی قباد ساخته شده است. در سالها بعد 6 مسجد دیگر به این مجموعه اضافه شده است. مسجد مناره یک نمونه ی درخشان از معماری سلجوقیان در آنتالیاست که نشان از فرهنگ غنی این شهر است. مناره مسجد 38 متر و هشت ضلعی است. داخل مناره 90 پله قرار دارد که شما را به نوک مناره می رساند و در نوک مناره چشم اندازی پانورامای به شهر را خواهید داشت. این بنا که به نظر می رسد در گذشته کلیسا بوده است امروز به عنوان موزه قوم شناسی استفاده می شود.

هزینه ورودی: ندارد


پراگ (Perge)

پراگ یکی از بهترین مکان ها برای بازدید است. این مکان که کاملا با معماری یونانی و رومی ساخته شده است، یکی از زیباترین بقایای دوران کهن آنتالیاست.در این مکان گردشگری می توانید آثار زندگی گذشتگان از جمله حمام ها، دروازهای ورودی، زمین های بازی و حتی معابد در حال نابودی را مشاهده کنید. امروزه این سایت گردشگری بعلت عدم توجه مسئولان در حال تخریب و نابودی است. اما بقایایی آن همچنان گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. پراگ در 17 کیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد که در این مسیر اتوبوس ها و مینی بوس های برای رساندن گردشگران وجود دارد.

جاذبه های اصلی: حمام های رومی، دروازه های هلنیستی، آکروپلیس، معابد نیمه خالی، زمین های بازی و استادیوم نیمه شکسته.

هزینه ورودی: ندارد