ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


 

Basilique Notre-Dame  کلیسای نوتر دام

 

این کلیسای کاتولیک در سال های 9-1824 توسط معمار ایرلندی جیکز اُ دونل ساخته شده است. این کلیسای عظیم یکی از بازماندگان سبک گوتیک است و طراحی داخلی آن به سبکهای قرون وسطایی گرایش دارد. طرح های کنده کاری شده روی چوب، پنجره های شیشه ای با رنگهای زیبا و قطعه های طلای 24 عیار که در طراحی سقف کلیسا به کار رفته است همه و همه بر جذابیت این کلیسا می افزاید 


کلیسای نوتر دام
کلیسای نوتر دام

 

قلعه   La Citadelle

این قلعه بزرگ شامل 10 ساختمان است و بزرگترین قلعه آمریکای شمالی محسوب می شود. ساخت آن اولین بار در سال 1750 توسط فرانسوی ها آغاز شد ولی برج های ستاره شکلی که امروز در این مکان مشاهده می شوند بین سال های 1820 الی 1850 به دست انگلیسی ها ساخته شده اند. هدف از ساختن این قلعه جلوگیری از حمله احتمالی آمریکایی ها در قرن نهم بوده است.


 La Citadelle
La Citadelle

دامنه های شیب دار   Mont­ Royal

دامنه های شیب دارِ Mont­ Royal مسلماً برجسته ترین و شناخته شده ترین مکان در مونترال هستند. این منطقه حفاظت شده که در سال 1535 توسط ژاک کارتیه نامگذاری شد بیش از 343 هکتار از کوهستان های جنگلی را پوشش می دهد و فضای بزرگ و گیاهان بسیار زیاد موجود در آن محل زندگی مناسبی را برای گونه های مختلف  پرنده ها و سایر حیوانات فراهم می کنند. اولین بار فردریک لاو اُلمستد این مکان را طراحی کرد و اکنون مردم این شهر و مسافران می توانند از فعالیتهایی نظیر اسکیت، دوچرخه سواری و قایق سواری در این مکان لذت ببرند.


دامنه های شیب دار
دامنه های شیب دار

پارک      Parc Plympique

این پارک یکی از مهم ترین جاذبه های مونترال و در عین حال یکی از جنجال بر انگیزترین آنهاست. در ابتدا هدف از ساختن این مکان برگزاری بازی های المپیک 1976  بود ولی علیرغم هزینه هنگفتی که صرف آن شده بود ساخت آن تا  دهه 1980 به طول انجامید و سقف آن هم هرگز کامل ساخته نشد. با این حال بازدیدکنندگان می توانند یک یا دو روز کامل را در این مکان بگذرانند و از نمایشگاه ها و فعالیت های مختلف آنجا لذت ببرند.


  Parc Plympique
Parc Plympique

 

کلیسای     Basilique Sainte Annede Beaupre

 

این بنا قدیمی ترین مکان زیارتی در آمریکای شمالی است که در سال 1658 ساخته شده است. این مکان در ابتدا آرامگاهِ Sainte-Anne-de-Beaupre بوده و سپس درسال 1887 تبدیل به یک کلیسا شده است.

ساخت کلیسای فعلی در سال 1923 آغاز شد و در 1963 به پایان رسید. طراحی داخلی آن هزینه بسیاری را در بر داشته است و در کنار سبک قرون وسطایی آن کمک های پزشکی، عصا و وسایلی مانند آن به عنوان نماد عبادت و قدرت شفای صاحب این آرامگاه به چشم می خورد . مجسمه های مذهبی خیره کننده ای در مقابل در ورودی و نیز در باغ بزرگ کلیسا قرار گرفته اند.


Sainte Annede Beaupre
Sainte Annede Beaupre

 

 Musee Pointea Calliere   موزه  

این مکان دیدنی از سه بخش تشکیل می شود: ساختمانی شیک و زیبا که بر خرابه های ساختمان های قدیمی تر بنا شده است؛ قبرستان باستانی و اداره گمرکی که بازسازی شده است. توریست هایی که به این ساختمان وارد می شوند می توانند به تنهایی از قسمت های مختلف آن بازدید کنند، ولی در ساختمان راهنمایانی نیز وجود دارند که به سوالات توریست ها جواب می دهند و تاریخچه این مکان را بیان می کنند.

Pointea Calliere
Pointea Calliere

 

موزه   Musee-des-beaux-arts  Montreal

تاسیس این موزه به سال 1860 بر می گردد یعنی  زمانی که عده ای تصمیم گرفتند انجمن هنری مونترال را راه اندازی کنند تا از این طریق نمایشگاه آثار هنری، مدارس هنر و کتابخانه هنر تاسیس کنند. این افراد پس از مدتی با جلب سرمایه بیشتر ساختمان اختصاصی خود را برپا کردند و در 1991 موزه گسترش پیدا کرد وموزه Jean-Noel Desmarais Pavilion در جنوب خیابانِ Quest Sherbrooke تاسیس شد. این موزه در حال حاضر یکی از برجسته ترین موزه های آمریکای شمالی به شمار می رود.


Musee-des-beaux-arts
Musee-des-beaux-arts

 

رصدخانه

اولین و بزرگترین رصدخانه عمومی کانادا که در سال ۱۹۶۶ افتتاح شد و گنجایش تقریباً ۳۷۵ نفر را دارد. از زمان افتتاح، این رصدخانه که یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی مونترال است پذیرای بیش از ۲۵۰ برنامه، ۶ میلیون تماشاچی و بیش از ۵۸ هزار اجرا به زبان های انگلیسی و فرانسوی بوده است. گنبد نیم دایره ای سالن نمایش ستاره ای این رصدخانه قطری به طول ۲۰ متر دارد و پروژکتور و بلندگوهای عظیم، به شما تجربه ای بی نظیر در زمینه ستاره ها خواهند داد.


رصدخانه
رصدخانه