ویزا انگلیس

ویزا انگلیس

ویزای انگلیس،برای سفر به کشور انگلیس و ورود به آن شما نیاز به ویزا این کشور دارید،انگلیس یک کشور با نظام سیاسی و فرهنگی و اقتصادی بینظیر است که کاملا مستقل است و عضو حوزه شینگن نمیباشد و بهترین دانشگاه های حال حاظر دنیا را در خود جای داده است.
ما در این مقاله شرایط اخذ ویزای انگلیس و انواع آن را برای شما ذکر خواهیم کرد تا شما بتوانید با اطلاعات کامل برای دریافت این ویزا اقدام بفرمایید.

ویزا انگلیس

انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس بستگی به شرایط و نوع سفر شما دارد:

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از پر درخواست ترین و محبوب ترین ویزا این کشور میباشد که برای دیدن اقوام و آشنایان ، تفریحی و سفر کوتاه مدت میباشد،شما پس از درخواست ویزای توریستی باید کاملا هدف خود را از دریافت این ویزا مشخص کنید زیرا امکان تبدیل آن را به ویزاهای دیگر مانند تحصیلی و شغلی را نخواهید داشت.
فرد متقاضی میتواند با توجه به هدف سفر خود ویزای کوتاه مدت و بلند مدت را دریافت کند که ویزای کوتاه مدت اعتبارش ۶ ماه میباشد و ویزای بلند مدت در صورتی که شما نیاز به زمان بیشتری  به حضور در انگلیس را داشته باشد با ارائه مدارک خاص و قبول اینکه به صورت مستمر در بریتانیا اقامت نخواهد داشت در سه نوع ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله صادر خواهد شد.

ویزا انگلیس


ویزای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی،به افرادی تعلق میگیرد که تابع کشورهای خارج از منطقه هستند که برای دیدار با خانواده خود حداقل ۶ ماه در انگلیس اقامت داشته باشند،ویزای خانوادگی دارای چند نوع میباشد:
۱.افرادی که میخواهند به خانواده ی خود در انگلیس بپیوندد.
۲.افرادی که میخواهند به فرزندان خود در انگلیس ملحق شوند.
۳.افرادی که میخواهند به همسر خود ملحق شوند که ویزای ازدواج هم نامیده میشود.
۴.یکی از افراد خانواده شما که اقامت دائم انگلیس را دارند و قصد حمایت از شما را دارند.
شما برای دریافت ویزای خانوادگی باید واجد شرایط زیر باشید:
۱.رابط و نسبت شما باید قابل اثبات باشد(مانند سند اردواج)
۲.متقاضی باید ۱۸ سال به بالا باشد.
۳.فردی که قصد اقامت را در پیش او دارید در محله مناسب بریتانیا سکونت داشته باشد.
۴.پس از اخذ ویزای انگلیس باید ثابت کنید که قصد اقامت در کنار خانواده و یا نزدیکان خود را دارید.
۵.نداشتن سابقه ی کیفری در خاک انگلیس و یا خارج از مرز این کشور

ویزا خانوادگی انگلیس


ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس که در صدر کشورهای دانشجو پذیر است و همچنین جز پنج کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت آموزشی بالا است یکی از بهترین روش های برای اخذ اقامت ویزا انگلیس میباشد.

*ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی برای افرادی است که بالای ۱۷ سال سن دارند و امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه ها و کالج های انگلیس برایشان مقدور است،اولین اقدام برای دریافت ویزا تحصیلی این است که فرد متقاضی باید به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های انگلیس که تابع سیستم امتیاز بندی ویزاpoint based visas است،میباشد.

مدارک ویزا انگلیس


*ویزای دانش آموزی

ویزای دانش آموزی به ویزایی گفته میشود که برای تحصیل مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان برای افراد ۴ تا ۱۷ سال در نظر گرفته شده است.


ویزای تحصیلی کوتاه مدت

ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای افرادی است که قصد یادگیری زبان انگلیسی و دوره کوتاه مدت کالج را دارند میباشد و اعتبار آن حداکثر ۱۱ ماه میباشد.

ویزا تحصیلی انگلیسویزای شغلی انگلیس

ویزای شغلی انگلیس برای افرادی است که دارای مهارت شغلی هستند و برای انجام خدمات در انگلیس میخواهند اقدام کنند،این ویزا یکی از سخت ترین روش های اخذ ویزای انگلیس میباشد که فرد متقاضی باید امتیازهای زیر را داشته باشد:

۱.تمکن مالی
فرد متقاضی باید موجودی حساب بانکی خود را به همراه تمکن مالی برای اثبات رفع نیاز خود اعم از خوراک،پوشاک،مسکن را طی ۳ ماهی که در انگلیس اقامت دارد را ارائه دهد،لازم به ذکر است اگر شما از طرف کارفرمای خود متقاضی ویزای شغلی هستید و تمام مخارج شما را در دعوتنامه ذکر کرده باشد،نیازی به ارائه حساب بانکی ندارید.

2.مدرک زبان انگلیسی
اگر امتیاز شما در مدرک IELTS بالای ۱۰ امتیاز  باشد یک مزیت مهم برای دریافت ویزای کاری محسوب میشود.
3.درآمد

*حقوقی که شما قرار است در شغل مدنظر خود در حین انجام کار در انگلیس نباید کمتر از ۲۰۸۰۰ پوند در سال باشد،درآمد هر چه بیشتر متقاضی یک مزیت مهم در دریافت ویزای شغلی انگلیس میباشد.

ویزا شغلی انگلیس


انواع ویزای شغلی انگلیس

۱.ویزای متخصصان:
ویزای متخصصان یکی از ویزاهای بلندت مدت و دائمی شغلی انگلیس که دارای محبوبیت زیادی است،که شامل ۴ دسته ویزای مبلغان دینی،ویزای ورزشکاری ، ویزای کار عمومی ، ویزای انتقال داخل شرکتی می باشد.

۲.ویزای نخبگان:
ویزای نخبگان یکی دیگر از ویزاهای بلند مدت است که دارای چهار دسته استعدادهای نخبگان، سرمایه گذار ، کارآفرین ،فارغ التحصیلان میباشد.

۳.ویزای ورزشکاران
این ویزا مخصوص جوانان در زمینه های ورزشی و خیریه و... است که یک ویزای کوتاه مدت محسوب میشود.

ویزا ورزشکاری انگلیس

مدارک اخذ ویزای انگلیس

مدارک اخذ ویزای انگلیس یکی از مهمترین اقدامات برای تهیه ویزا است که هرگونه مغایرت مدرک در ارائه آن باعث میشود شما به سادگی ریجکتی شوید و یا حتی تا چندین سال نتوانید به کشور انگلستان ورود کنید.

۱.مدارک شغلی:

*دانش آموزان:گواهی اشتغال به تحصیل
*صاحبان شرکت های خصوصی: گواهی اشتغال به کار،اصل روزنامه رسمی ، تاریخ شروع به کار با تاییدیه روی سربرگ شرکت
*دانشجویان ک اعضا هیئت علمی دانشگاه: گواهی اشتغال به تحصیل ، کارت بین اللملی دانشجویی ، اصل حکم استخدامی ، فیش حقوقی شش ماه آخر
کارمندان دولتی : فیش حقوقی ، آخرین حکم کارگزینی
*کسبه : اصل کارت بازرگانی ، اصل جواز کسب
*بازنشستگان: فیش حقوقی ، آخرین حکم بازنشستگی
*مهندسین: اصل قرار دادهای کاری ، اصل گواهی ساختمان ، اصل پایان کار ساختمان
*پزشکان : اصل کارت نظام پزشکی ، اصل پروانه مطب
*وکلا : اصل کارت وکالت ، اصل پروانه وکالت


مدارک ویزا انگلیس

۲.مدارک مالی و بانکی

*حساب های بلند مدت: گواهی تمکن به کارت حساب سپرده از امور بین اللملی بانک مربوطه
*حساب های کوتاه مدت جاری:پرینت ۶ ماه اخیر حساب همراه با مشخصات کامل متقاضی و تاییده بانک مربوطه
*حداقل مانده حساب:در زمان اقدام به ویزا باید حداقل حساب متقاضی با مبلغ اعلام شده وزارت کانادا مطابقت داشته باشد.
لازم به ذکر است که حضور متقاضی جهت اعلام هویت و انگشت نگاری در سفارت الزامی میباشد و باید در نظر داشته باشید که افزایش ناگهانی مانده حساب متقاضی به هیچ عنوان مورد قبول سفارتخانه نمیباشد.
۳.اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار،چهار قطعه عکس،اصل شناسنامه،اصل کارت ملی،اصل سند ازدواج
۴.سند ملکی: اصل سند مالکیت متقاضی و یا در صورت مستاجر بودن اصل اجاره قرارداد.

مدارک ویزا انگلیس

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

مدت  زمان صدور ویزا انگلیس بستگی به بی نقص بودن مدارک ارائه شده،انگشت نگاری،بررسی مدارک بستگی دارد، اما زمان حدودی صدور ویزا ۴۰ روز کاری میباشد.

هزینه ویزا انگلیس

هزینه صدور ویزا انگلیس به شرایط مختلفی بستگی دارد،مدت زمان اقامت متقاضی و اعتبار آن مشخص کننده قیمت ویزا انگلیس میباشد که حدودا ۳۸۰ دلار است.

هزینه ویزا انگلیس


مراحل درخواست ویزای انگلیس

اولین اقدام برای دریافت ویزای انگلیس این است که متقاضی باید نوع ویزای خود را مشخص کند،سپس سپس فرم مشخص شده تقاضا را از سایت سفارت تکمیل کند که تمام مراحل تکمیل فرم در سایت درخواست ویزا به زبان انگلیسی میباشد که نیاز به دقت بالا دارد.
دومین اقدام برای درخواست ویزا انگلیس رزرو وقت و پرداخت هزینه بعد از ۳ ساعت برای سفارت است که متقاضی از طریق ویزا کارت،مستر کارت باید اقدام به پرداخت کند.
سومین مرحله بعد از پرداخت هزینه بررسی مدارک متقاضی باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در زمانی که سفارت مشخص میکند حضور یابد.
لازم به ذکر است که به دلیل عدم وجود سفارت انگلیس در ایران شما باید برای انگشت نگاری به کشورهای ترکیه،دبی و ارمنستان مراجعه کنید.

ریجکتی ویزا انگلیس


دلایل ریجکتی ویزای انگلیس

گاهی اوقات متقاضی با وجود ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس بنا بر سختگیری سفارت انگلیس امکان دارد نامه ای بنا بر ریجکتی ویزا دریافت کند که در اینجا به دلالیل ریجتکی از طرف سفارت انگلیس اشاره میکنیم:

*عدم پیروی از مقررات :

همانطور که ذکر شد بنا بر شرایط ذکر شده از طرف سفارت انگلیس مراحلی را که در نظر گرفته است مانند انگشت نگاری،تحویل مدارک، پرداخت هزینه اگر به درستی انجام نشود ویزای شما ریجکت خواهد شد.

*ارائه مدارک جعلی:

به دلیل سختگیری سفارت انگلیس افسران ویزای انگلیس تک تک مدارک را با دقت زیاد بررسی خواهند کرد که در صورت شک داشتن به جعلی بودن مدارک درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

*عدم ارائه مدارک سوءپیشینه:

اگر در ارائه مدرک سوءپیشینه خود به سفارت انگلیس سهل انگاری کنید،افسران سفارت درخواست ویزای شما را رد خواهند کرد.

*نداشتن پاسپورت معتبر:

با ارائه پاسپورت نامعتبر که پاسپورت های مخدوش و فاقد اعتبار هستند،درخواست شما رد خواهد شد.

موجود مغایرت ویزا با هدف انتخابی:

درخواست ویزای انگلیس شما با هدفی که دارید نباید با مدارک ارائه شده و هدف انتخابیتان متفاوت باشد.

*مشخص نکردن هدف ویزای انگلیس:

اگر هدف شما مشخص نباشد یا برای افسران سفارت غیر قابل قبول باشد،ویزای شما رد خواهد شد.

ریجکتی ویزا انگلیس


*منابع مالی ناکافی:

اگر افسران وزارت انگلیس با توجه به ارائه مدارک مالی مانند گردش حساب،نامه اشتغال ،تمکن مالی متوجه شوند که شما توانایی پرداخت هزینه اقامت در انگلیس را ندارید ویزای شما رد خواهد شد.

*اقامت بیش از زمان تعیین شده در سفر قبلی شما به انگلیس اگر بیشتر از حد مجازتان بوده باشد،درخواست دوباره ویزای شما رد خواهد شد.

لازم به ذکر است که اگر به هر دلیلی که در بالا ذکر شد ویزای شما ریجکت شد،اولین اقدام این است که باید دلیل آن را پیدا کنید و بعد از ارائه مدارک جدید و رفع نواقص،و ثبت نام در اپلیکیشن جدید یا فرم متقاضی دلیل ریجکت شدن توضیح داده شود.

تورهای انگلیس


درباره انگلیس بیشتر بدانیم

راهنمای سفر


آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید

آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید با بهترین و جامع ترین خدمات گردشگری با ۱۶ سال سابقه به صورت آنلاین و حضوری در نظر دارد با ارائه کامل ترین تورهای داخلی و خارجی در بهترین هتل های موجود با خیالی آسوده یک رزرو لذت بخش با تجربه های فوق العاده را برایتان تداعی کند.

شما می توانید با سایت ژوان شن سفید با کمترین وقت به رزرو آنلاین پروازهای خارجی و داخلی با بهترین کیفیت و کمترین نرخ و حتی رزرو بهترین هتل ها در ایران و سراسر جهان در هر ساعت از شبانه روز اقدام بفرمایید. همکاران ما به صورت کاملا حرفه ای و با صبر و شکیبایی آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره در اسرع وقت به شما مسافران عزیز می باشند.

  © Copyright - All rights reserved by jouantravel.com - Developed: MKDesign