جاذبه های دیدنی سنت پترزبورگ

90

جاذبه های سنت پترزبورگ گنجینه ای واقعی از تجربیات فراموش نشدنی برای ارائه به مسافران دارند. از کاخ های دیدنی امپراتوری گرفته تا موزه های عجیب و غریب و جذاب، از سفر با قایق در کنار رودخانه ها و کانال های با شکوه شهر تا پیاده روی در رد پای بزرگان ادبی و هنری سنت پترزبورگ.

در واقع، جاذبه های دیدنی بیشماری در سنت پترزبورگ وجود دارند تا بازدیدکنندگان را برای هفته ها یا حتی ماه ها سرگرم کنند. یکی از بزرگ ترین چالش‌ها برای مسافران این است که بفهمند واقعاً چقدر زمان در برنامه سفر خود خواهند داشت، به‌ ویژه که سن پترزبورگ یکی از بزرگترین شهرهای اروپا است که مرکز تاریخی آن به تنهایی چندین کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و برخی از شهرهای بزرگ را در بر می‌گیرد که معروف ترین جاذبه های سنت پترزبورگ واقع در حومه شهر هستند.

ما در اینجا برای شما لیستی از جاذبه های دیدنی سنت پترزبورگ تهیه کرده ایم

موزه دولتی آرمیتاژ (کاخ زمستانی) در سنت پترزبورگ

میدان کاخ سنت پترزبورگ

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ

تئاتر ماریینسکی در سنت پترزبورگ

رودخانه ها و کانال های سنت پترزبورگ با قایق در سنت پترزبورگ

پارک پیروزی سنت پترزبورگ

موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی در سنت پترزبورگ

کاخ کاترین سنت پترزبورگ


 

موزه دولتی آرمیتاژ (کاخ زمستانی) در سنت پترزبورگ


آدرس: دوورتسوایا پلوشاد 2 (میدان کاخ)

ساعت کاری موزه دولتی آرمیتاژ:همه روزه  به جز دوشنبه ها از ساعت 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر. آخرین پذیرش ساعت 17:30 است. چهارشنبه و جمعه تا ساعت 21 شب. آخرین پذیرش ساعت 20:30 است.
دفاتر بلیط 1 ساعت قبل از بسته شدن موزه بسته می شوند.

قیمت بلیط:
600روبل: بلیط ورودی به مجموعه موزه اصلی و شعب
(ساختمان ستاد کل، کاخ زمستانی پیتر کبیر، کاخ منشیکوف، موزه کارخانه چینی امپراتوری)

300روبل: بلیط ورودی به یکی از شعب ارمیتاژ
(کاخ زمستانی پیتر کبیر، کاخ منشیکوف، موزه کارخانه چینی امپراتوری)

نحوه دسترسی به موزه دولتی آرمیتاژ: مترو: ادمیرال تسکایا


بازدیدکنندگانی که برای اولین باراز سنت پترزبورگ بازدید می کنند باید از موزه آرمیتاژ شروع کنند. موزه بسیاربزرگی که دیدن همه آن در یک روز به معنای واقعی کلمه غیرممکن است.
این موزه زمانی که امپراطور کاترین کبیر (یک مجموعه دار مشتاق هنر) شروع به دستیابی به آثار هنری در اواخر دهه 1700 کرد، تأسیس شد. این موزه تا سال 1852 به طور رسمی برای عموم باز نشد. امروزه، ارمیتاژ دومین موزه بزرگ هنری در جهان پس از لوور است با مجموعه ای بیش از سه میلیون اثر هنری.


موزه دولتی ارمیتاژموزه ارمیتاژ


موزه آرمیتاژ اکنون چندین ساختمان را در بر می گیرد، اما برای اکثر بازدیدکنندگان، مجموعه اصلی در کاخ زمستانی قرار دارد که تا سال 1917 به عنوان خانه امپراتورهای روسیه عمل می کرد و این یک ساختمان عظیم است با 1500 اتاق!

این کاخ می تواند جزء ضروری برنامه سفر شما در سنت پترزبورگ باشد. در اینجا نه تنها قرن‌ها هنر زیبا اروپایی و مجموعه ‌ای غنی از آثار باستانی یونانی و رومی، بلکه اتاق‌های دولتی شگفت ‌انگیز قرن 18 و 19 خانواده امپراتوری روسیه را نیز خواهید دید.


موزه ارمیتاژ در سنت پترزبورگموزه دولتی در سنت پترزبورگ


از تابستان 2014، بسیاری از مجموعه ‌های مشهور هنر امپرسیونیستی و پست امپرسیونیستی آرمیتاژ (از نظر کیفیت هنری، بدون شک نقطه‌ عالی مجموعه) در سراسر میدان کاخ به ساختمان ستاد کل منتقل شده است، بنابراین اگر دلیل اصلی شما برای بازدید از آرمیتاژ دیدن هنر است، پس باید برای مکان دوم وقت بگذارید، احتمالاً با استراحتی برای نوشیدنی بین این دو!

این موزه علاوه بر هنرامپرسیونیست و پست امپرسیونیستی، باروک فلاندری و رنسانس ایتالیا، مجموعه‌ای چشمگیر از هنر روسیه از قرن 11 تا 19، مجموعه قابل توجهی از آثار باستانی مصر قرن نوزدهم، و سالنی با نمایش هنر پیش از تاریخ را در خود جای داده است. آرمیتاژ دارای بزرگترین مجموعه نقاشی در جهان است که در بسیاری از کشورها و قرن ها قرار دارد. با حضور نام‌های مشهوری مانند داوینچی، رامبراند، پیکاسو و ون گوگ، پرسه زدن در گالری‌های آن واقعاً لذت بخش است.


جاذبه های دیدنی نزدیک به موزه دولتی آرمیتاژ:

کاخ زمستانی پیتر کبیر درآرمیتاژ: 25 متر
میدان کاخ سنت پترزبورگ (دوورتسوایا پلوشچاد): 2.2 کیلومتر

رستوران های نزدیک به موزه دولتی آرمیتاژ:
رستوران جانو:322 متر
رستوران هنر خاویار: 644 متر
رستوران آمو کوسیناره: 483 متر
رستوران لا روس: 161 متر
رستوران راسپوتین: 161 متر
رستوران بلوو: 322 متر

هتل های نزدیک به موزه دولتی آرمیتاژ:
هتل پوشکا: 322 متر
گراند هتل مویکا: 322 متر
هتل اسکای: 483 متر
هتل واولبرگ: 483 متر
هتل تالئون امپریال: 644 متر
هتل اکاترینا: 644 متر

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ


آدرس: جزیره زایچی (خرگوش)

ساعت کاری قلعه پیتر و پل:
همه روزه به جز چهارشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 16 بعدازظهر

قیمت بلیط: 350 روبل

نحوه دسترسی به قلعه پیتر و پل:
مترو گورکوفسکایا، اسپورتیوانیا


قلعه پیتر و پل در اصل یک منطقه مستحکم بود که برای محافظت از ایالت در برابر حملات خارجی ساخته شده بود. در سال 1703 توسط پیتر کبیر و به شکل دومنیکو ترزینی و در جزیره کوچک زایچی (خرگوش) در ساحل شمالی رودخانه نوا، آخرین جزیره بالادست نوا ساخته شد و سپس برای چهار دهه بعد توسعه و اصلاح شد. در حالی که این قلعه هرگز درگیری واقعی را ندیده است، اما همچنان داستانی تاریک در پشت خود دارد، زیرا در طول انقلاب بلشویکی در اوایل قرن بیستم به عنوان زندان و محل اعدام عمل می کرد. امروزه بخشی از موزه دولتی تاریخ سنت پترزبورگ است.


قلعه پیتر و پلپیتر و پل


در داخل دیوارهای قلعه و احاطه شده توسط باغ های زیبا و مسیرهای سنگی، چندین ساختمان وجود دارد. شاید شناخته شده ترین کلیسای جامع قرن هجدهم پیتر و پل، آخرین محل استراحت تزارهای روسیه باشد. سلول های زندان، موزه شهر و ساختمان ضرابخانه سنت پترزبورگ (که در سال 1724 برای تولید سکه تاسیس شد و هنوز در حال فعالیت است) نیز در داخل دیوارهای قلعه قرار دارند.

مدت ها قبل از اینکه آشکار شود که قلعه پیتر و پل هرگز برای دفاع از سنت پترزبورگ فراخوانده نخواهد شد، به عنوان یکی از مخوف ترین زندان های امپراتوری روسیه و همچنین مقر فرماندهی مخفی، شهرت پیدا کرده بود. پلیس مخفی بی رحم دوران تزار. اولین زندانی که در این قلعه نگهداری می شد ظاهرا پسر پیتر، تزارویچ الکسی بود که متهم به رهبری یک توطئه ارتجاعی علیه پدرش بود و در ژوئن 1718 در حالیکه منتظر اعدام بود در قلعه درگذشت.


قلعه سنت پترزبورگقلعه پیتر و پل در سنت پترزبورگ


از حدود سال 1720، این قلعه به عنوان پایگاهی برای پادگان شهر و همچنین به عنوان زندانی برای زندانیان عالی رتبه یا سیاسی عمل می کرد. سنگر تروبتسکوی که در دهه 1870 بازسازی شد، به بلوک اصلی زندان تبدیل شد.
امروزه، قلعه پیتر و پل بیشتر تحت نظارت موزه تاریخ سنت پترزبورگ است، با تعدادی نمایشگاه دائمی و موقت که جنبه های مختلف گذشته این مجموعه را ترسیم می کند.


جاذبه های دیدنی نزدیک به قلعه پیتر و پل:
پل ترینیتی
مسجد سنت پترزبورگ
خاکریز کاخ
کاخ زمستانی پیتر اول
سنگر گوسودارف
خانه فرمانده
برج ناقوس

رستوران های نزدیک به قلعه پیتر و پل:
رستوران پتروفسکایا استولوایا: 161 متر
رستوران کوریوشکا: 321 متر
رستوران  ماری وانا: 644 متر
کافه بولشه: 483 متر
رستوران بالکان: 966 متر
رستوران هاروست: 805 متر

هتل های نزدیک به قلعه پیتر و پل:
هتل تردیشن: 644 متر
هتل اکاترینا: 805 متر
هتل پوشکا: 966 متر
هتل مویکا: 966 متر
هتل آرمیتاژ: 805 متر
هتل کرونورک: 805 متر
 

میدان کاخ سنت پترزبورگ


نحوه دسترسی به میدان کاخ:
هنگام خروج از ایستگاه متروی ادمیرال تسکایا به راست بپیچید و سپس به سمت چپ خیابان بولشایا مورسکایا اولیتسا بروید. خیابان را در سراسر خیابان نوسکی دنبال کنید و از طریق طاق‌نمای ساختمان ستاد کل به میدان کاخ بروید.


میدان اصلی شهر سنت پترزبورگ با نام میدان کاخ پس از نزدیک به سه قرن به عنوان فضای عمومی اصلی سنت پترزبورگ شناخته شده که درست در مقابل کاخ زمستانی قرار دارد. ستون الکساندر که در دهه 1830 از یک تکه گرانیت قرمز ساخته شده است، 47 متر ارتفاع در مرکز میدان دارد. این ستون توسط اسکندر اول برای بزرگداشت پیروزی در برابر ناپلئون سفارش داده شد.
همانند میدان سرخ در مسکو، میدان کاخ در سنت پترزبورگ محل بسیاری از رویدادهای مهم در تاریخ روسیه بوده است.


میدان قصرمیدان قصر سنت پترزبورگ


کاخ زمستانی در این میدان بین سال‌های 1754 تا 1762 توسط معمار ایتالیایی فرانچسکو بارتولومئو راسترلی ساخته شد. این اولین ساختمانی بود که در میدان کاخ تکمیل شد و محل اقامت اصلی امپراتوران روسیه شد. افسانه ها حاکی از آن است که پس از اتمام آن، منطقه مملو از انبوهی از آوار بود و مردم می توانستند آزادانه هر چیزی را که باقی مانده بود، ببرند. پس از چند ساعت، کل میدان توسط مردم شهر پاکسازی شد.

در اواخر قرن هجدهم خانه هایی در ضلع جنوبی میدان ساخته شدند و در پی آن کاترین به یوری فلتن دستور داد تا ساختمانی با معماری شایسته ای در نقطه مقابل کاخ زمستانی ایجاد کند. اگرچه پروژه فلتن هرگز محقق نشد، اما اساس طراحی با شکوه کارلوی روسی برای ساختمان با شکوه ستاد کل که بین سال‌های 1819 و 1829 ساخته شد، قرار گرفت. تکمیل کننده این مجموعه، ستون الکساندر، طراحی شده توسط معمار فرانسوی آگوست مونتفران و ستاد فرماندهی سپاه پاسداران است که توسط الکساندر بریولوف طراحی شده است.


میدان قصر در سنت پترزبورگرژه نظامی میدان کاخ سنت پترزبورگ


میدان کاخ از زمان آغاز به کار خود محل برگزاری رژه ها و جشنواره های متعدد بوده است، اما سهم خود را در خونریزی نیز دیده است. در 2 آوریل 1879، الکساندر سولوویف با شلیک پنج گلوله از یک هفت تیر به سمت امپراتور، تلاش ناموفق برای ترور تزار الکساندر دوم کرد. در 9 ژانویه 1905، گاردهای امپراتوری تزار به معترضان غیرمسلح که به کاخ زمستانی نزدیک می شدند آتش گشودند. صدها تظاهرکننده کشته و زخمی شدند و این رویداد به "قتل عام یکشنبه خونین" معروف شد. و البته در شب 25 اکتبر 1917، نیروهای بلشویک به کاخ زمستانی یورش بردند و آن را غارت کردند و پایان حکومت تزاری در روسیه را رقم زدند.

امروزه بسیاری از رویدادها و کنسرت‌های عمومی در طول سال در این میدان برگزار می‌شود و میدان کاخ مکان مورد علاقه برای جشن‌های سال نو، روز پیروزی، بادبان‌های قرمز مایل به قرمز و جشن‌های شب‌های سفید است.


جاذبه های دیدنی نزدیک به میدان کاخ:
خیابان نوسکی
تئاتر الکساندرینسکی
بولشوی گوستینی دوور
کلیسای جامع کازان
ستون اسکندر

رستوران های نزدیک به میدان کاخ:
کافه آرمیتاژ
رستوران گرونلند
رستوران شاورنو
رستوران بلیه نوچی
رستوران لا دگوستریا
رستوران لئو
همه این رستوران ها در نزدیک ترین مکان به میدان کاخ قرار دارند و شما به راحتی می توانید به این رستوران ها رفته و غذای خود را سفارش بدهید.

هتل های نزدیک به میدان کاخ:
هتل پوشکا: 322 متر
گراند هتل مویکا: 322 متر
هتل واولبرگ: 322 متر
هتل تالئون امپریال: 322 متر
هتل اسکای: 322 متر
هتل پتر: 483 متر


کاخ پترهوف سنت پترزبورگ


ساعت کاری کاخ پترهوف: موزه از 22 آوریل تا 15 اکتبر همه روزه از ساعت 10:30 تا 18 به جز دوشنبه و آخرین سه شنبه هر ماه باز است. آخرین ورود: 17، دفاتر بلیط: 10:30-16:45
جلسات برای بازدیدکنندگان فردی: 10:30- 12، 14- 16  

ورودی موزه و دفاتر فروش بلیط در پارک پایین قرار دارند، در فصل تابستان بلیط جداگانه برای پارک پایین الزامی است.

قیمت بلیط برای شهروندان روسیه:
بلیط ورودی:
600 روبل
بلیط امتیاز
450 روبل


قیمت بلیط برای شهروندان ای اِی یو ای:
بلیط ورودی
600 روبل
بلیط امتیاز
450 روبل


قیمت کامل:
بلیط ورودی
1500 روبل


نحوه دسترسی به کاخ پترهوف:
برای رسیدن به اینجا می توانید از اتوبوس استفاده کنید، اما می توانید از سنت پترزبورگ نیز قایق بگیرید. این سواری روی رودخانه نوا 45 دقیقه طول می کشد و مناظر عالی از خط ساحلی را در طول مسیر ارائه می دهد.


یکی از معروف‌ ترین و محبوب‌ ترین جاذبه ‌های بازدیدکنندگان سنت پترزبورگ، کاخ و پارک در پترهوف (پترودورتس) می باشد که اغلب به عنوان «ورسای روسی» شناخته می‌شود. اگرچه بسیاری از بازدیدکنندگان نتیجه می گیرند که این مقایسه به عظمت و وسعت این ملک باشکوه آسیب می رساند.

مجموعه کاخ پترهوف متعلق به قرن هجدهم است که در کمتر از 30 کیلومتری مرکز سنت پترزبورگ قرار دارد، متشکل از مجموعه‌ای از ساختمان‌ها، چندین باغ رسمی و در مجموع 173 فواره است که از چشمه ‌های زیرزمینی تغذیه می‌شوند. پترهوف که به سبک کاخ ورسای طراحی شده است، بیشتر به خاطر "آبشار بزرگ" خود که از 64 فواره تشکیل شده است که در یک سری از تراس ها در خارج از ورودی اصلی کاخ قرار دارند، شناخته می شود.


قصر پترهوفپترهوف


شکوه و عظمت خود کاخ را می توان از طریق یک تور با راهنما کشف کرد. دارای 30 اتاق است که با رنگ ‌های طلایی واقعاً با ابهت، سنگ‌های مرمر فراوان، و اقلامی که از آسیا به ارمغان آورده‌ اند، با شومینه‌ های سبک باروک و آینه‌ های غول‌ پیکر تزئین شده‌اند.

ورسای الهام‌ بخش تمایل پیتر کبیر برای ساختن یک کاخ امپراتوری در حومه شهر جدیدش بود و پس از یک تلاش ناتمام دراسترلنا، پترهوف (که در آلمانی به معنای دربار پیتر است) به مکانی برای کاخ مونپلازیر و سپس کاخ بزرگ اصلی تزار تبدیل شد. این ملک نزد دختر پیترو همچنین ملکه الیزابت که دستور گسترش کاخ بزرگ را صادر کرد و پارک و سیستم معروف فواره‌ ها از جمله آبشار بزرگ واقعاً دیدنی را به میزان زیادی گسترش داد، بسیار محبوب بود.


قصر پترهوف در سنت پترزبورگقصر پترهوف سنت پترزبورگ


گسترش پارک در طول قرن 18 و 19 ادامه یافت. کاترین کبیر، پس از به جا گذاشتن اثر خود در پارک، دربار را به پوشکین منتقل کرد، اما پترهوف بار دیگر در زمان سلطنت نیکلاس اول که دستور ساخت کاخ کلبه را در سال 1826 داد، اقامتگاه رسمی امپراتوری شد.

مانند خیلی از املاک حومه سنت پترزبورگ، پترهوف در طول جنگ جهانی دوم توسط نیروهای آلمانی ویران شد. با این حال، این یکی از اولین مناطقی بود که احیا شد و به لطف کار مهندسان نظامی و همچنین بیش از 1000 داوطلب، پارک پایین در سال 1945 به روی عموم باز شد و نماهای کاخ بزرگ در سال 1952 بازسازی شد.

این نام همچنین در سال 1944 ژرمن زدایی شد و به پترودورتس تبدیل شد، نامی که شهر اطراف آن هنوز با آن شناخته می شود. در حال حاضراین کاخ و پارک بار دیگر با نام پترهوف شناخته می شوند.


جاذبه های دیدنی نزدیک به کاخ پترهوف:
کاخ پترهوف
پارک و باغ های پترهوف
کلیسای جامع سنت پیتر و پل
بلوک حمام
 پارک تاریخی الکساندر
موزه کاخ تاریخی مونپلازیر
همه این جاذبه ها در نزدیک ترین مکان نسبت به این کاخ قرار دارند و شما به راحتی می توانید از آن ها بازدید کنید.

رستوران های نزدیک به کاخ پترهوف:
رستوران کولونادا: داخل خود کاخ
رستوران پارک فود: 161 متر
رستوران یو سامسونا: 161 متر
رستوران تراپزا: 322 متر
رستوران برینزا و ششلیک: 321 متر
رستوران کلادووایا: 321 متر

هتل های نزدیک به کاخ پترهوف:
هتل جدید پترهوف: 644 متر
هتل سامسون: 483 متر
آپارتمان های مدرن: 900 متر
خانه تعطیلات در سووروفسکی: 2.4 کیلومتر
مهمانخانه آلا: 3.3 کیلومتر
هتل اسپا گرند پترهوف: 5.5 کیلومتر
 

تئاتر ماریینسکی در سنت پترزبورگ


آدرس: میدان کاخ

ساعت کاری تئاتر ماریینسکی:
دوشنبه تا یکشنبه: 11- 14؛ 15- 19

نحوه دسترسی به تئاتر ماریینسکی:
نزدیک ترین متروها به آن عبارتند از:
ادمیرال تسکایا، سادووایا، سنایا پلوشچاد و اسپاسکایا


دیگر مؤسسه فرهنگی مشهور بین‌المللی سنت پترزبورگ و برای برخی از بازدیدکنندگان جذاب ‌تر از آرمیتاژ، تئاتر ماریینسکی در سال‌های اخیر از آشفتگی‌های مالی و خلاقانه بولشوی مسکو سود برده و به تئاتر موسیقی برجسته بی‌ چون و چرا در روسیه مدرن تبدیل شده است.

کاترین کبیر در اواخر قرن هجدهم دستور تشکیل گروه اپرا و باله امپراتوری را صادر کرد، اما تقریباً 80 سال بعد تا سال 1860 بود که این شرکت تئاتر خود را افتتاح کرد.

به دلیل نظم و انضباط بی عیب و نقص و وفاداری به سنت گروه باله اش شهرت دارد و در والری گرگیف با یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین رهبران موسیقی کلاسیک معاصر و همچنین ستاره های بین المللی باله و اپرا از جمله اولیانا لوپاتکینا، دیانا ویشنووا و آنا نتربکو برکت یافته است. تئاتر ماریینسکی یک مکان در سطح جهانی برای باله، اپرا و موسیقی ارکستر است. شاهکاری از معماری نئوکلاسیک با عناصر طراحی نئو بیزانسی که تئاتر ماریینسکی را از هر زاویه ای مجلل کرده است، از سالن یو شکل گرفته تا دیواره نگاره سقف تا لوستر کریستالی عظیم.


تئاتر ماریینسکیتئاتر ماریینسکی سنت پترزبورگ


در سال‌های اخیر، ماریینسکی فراتر از خانه تاریخی خود، خانه اپرای کیک عروسی در اواخر قرن نوزدهم درمیدان تئاتر، با اضافه شدن سالن کنسرت ماریینسکی گسترش یافته است.
در حالی که بیشتر بازدیدکنندگان می‌خواهند از فضای غنی و فضای داخلی پرآذین تئاتر اصلی لذت ببرند، هر دو سالن جدید به زیبایی در داخل طراحی شده‌اند، با آکوستیک پیشرفته و فناوری صحنه که ارزش کاوش را برای علاقه‌ مندان به موسیقی دارد.


سالن تئاتر ماریینسکی سنت پترزبورگماریینسکی سنت پترزبورگ


در دوران اتحاد جماهیر شوروی، این تئاتر به افتخار سرگئی کیروف رئیس حزب محلی ترور شده تغییر نام داد و شرکت های اپرا و باله هنوز در خارج از کشور به این نام شناخته می شوند. در حالی که شرکت‌ها تحت رهبری هنری والری گرگیف با قدرت به کار خود ادامه می دهند، خود تئاتر نیاز به بازسازی دارد. آخرین بازسازی اساسی ساختمان در سال 1970 به پایان رسید و اگرچه مناطق عمومی در شرایط عالی قرار دارند، مناطق پشت صحنه در وضعیت نامناسبی قرار دارند. با این حال، هنگامی که تئاتر در نهایت برای بازسازی بسته شود، شرکت از سالن کنسرت ماریینسکی پیشرفته که توسط معمار فرانسوی خاویر فابر طراحی شده و در سال 2007 افتتاح شد، استفاده خواهد کرد و مرحله دوم تئاتر که مدت ها در انتظار آن بودیم از سال 2003 در ساحل مقابل کانال کریکوف در حال ساخت می باشد.
اگر قصد دارید در یک نمایش برتر یا یک اجرای محبوب (مانند فندق شکن در دسامبر یا ژانویه) شرکت کنید، باید از قبل بلیط تهیه کنید.


جاذبه های دیدنی نزدیک به تئاتر ماریینسکی:
میدان کاخ: 1.82 کیلومتر
پارک پیروزی موسکوفسکی: 6.63 کیلومتر
موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی: 2.49 کیلومتر
کاخ زمستانی: 1.92 کیلومتر
کاخ پترهوف: 22.06 کیلومتر
قلعه پیتر و پل: 2.95 کیلومتر


رستوران های نزدیک به تئاتر ماریینسکی:
رستوران ولموژا: 163 متر
رستوران نیکولسکویه: 184 متر
رستوران تِرکی: 175 متر
رستوران کانستیبل: 238 متر
کافه است: 244 متر
رستوران لیندفورس: 253 متر


هتل های نزدیک به تئاتر ماریینسکی:
بوتیک هتل آلبورا: 400 متر
خانه زائر سمیموستیه: 500 متر
آپارتمان کلاسیک (سکرت پالاس): 200 متر
هتل مارگاریتا: 500 متر
خانه آلکساندر: 700 متر

رودخانه ها و کانال های سنت پترزبورگ با قایق در سنت پترزبورگ


قیمت بلیط قایق:
میانگین قیمت بلیط برای تورهای قایق در مرکز شهر 500-600 روبل برای هر نفر است. اگر تور شامل رفتن به آب های آزاد خلیج فنلاند باشد، هزینه آن به 800-1100 روبل برای هر نفر می رسد. برخی از شرکت ها تورهای شبانه پل متحرک را نیز ارائه می دهند که بسیار دیدنی است.


اگر از ماه می تا اکتبر به سنت پترزبورگ سفر می‌کنید، راه‌های مختلفی برای کاوش در شهر با قایق وجود دارد، از سوار شدن به هیدروفویل تا کاخ حومه شهر و پارک در پترهوف تا لذت بردن از شام و موسیقی جاز زنده در یک سفر دریایی عصرگاهی در امتداد خیابان. بازدیدکنندگان باید واقعاً از هر فرصتی برای بیرون آمدن روی آب استفاده کنند، اما حتی کوتاه‌ترین بازدید از سنت پترزبورگ در تابستان باید شامل یک سفر با قایق در امتداد رودخانه‌ها و کانال‌های مرکزی شهر باشد.


رودخانه های سنت پترزبورگقایق سواری سنت پترزبورگ


کانال ‌های سن پترزبورگ زمانی نقش مهمی در جلوگیری از سیل داشتند و در حالی که در حال حاضر عمدتاً برای حمل و نقل و لذت بردن از سفرهای دریایی زیبا در نِوا استفاده می‌شوند.

 کانال بیش از 300 کیلومتر امتداد دارد و صدها پل (اعم از عابر پیاده و ترافیکی) از روی آنها عبور می کند. دو آبراه محبوب عبارتند از کانال گریبایدوف و کانال زمستان. کانال گریبایدوف از زیر 21 پل و در کنار برخی از مشهورترین مکان های دیدنی شهر جریان دارد. کوتاه ترین کانال شهر، کانال زمستانی، توسط کاخ زمستانی و تئاتر ارمیتاژ اجرا می شود.

هم قایق های کوچک و هم بزرگ برای سفر از طریق کانال ها در دسترس هستند، برخی از آنها غذا، موسیقی زنده یا تورهای ویژه به زبان انگلیسی را ارائه می دهند از جمله سواری های ویژه برای تماشای پل های باسکول که در نیمه شب باز می شوند.


کانال های سنت پترزبورگکانال های در سنت پترزبورگ


چگونه می توان قایق اجاره کرد؟ دو گزینه برای انجام آن وجود دارد. شما ممکن است بلیط را در خود اسکله بخرید. انجام این کار چندین معایب دارد. انتظار در یک صف طولانی نه تنها خسته کننده است، بلکه برای زمان بندی شما نیز خطرناک است. اگر در یک تور با راهنما هستید و زمان آزاد دارید، هر دقیقه اهمیت دارد.

علاوه بر این، قیمت تورهای رودخانه در سنت پترزبورگ متنوع است. شما نمی دانید که انتظار چه چیزی را ممکن است داشته باشید و هزینه سفر چقدر است!؟ در نهایت باید به مسائل زبانی نیز توجه کرد. اگرچه انگلیسی یک زبان بین المللی است، هیچ تضمینی وجود ندارد که مردم محلی شما را کاملاً درک کنند. با در نظر گرفتن همه این موارد، بهترین مکان برای تهیه بلیط اقدام از سایت های اینترنتی است.

پارک پیروزی سنت پترزبورگ


آدرس: خیابان کوزنتسوفسکایا 25

ساعت کاری پارک: 7 صبح تا 24

نحوه دسترسی به پارک پیروزی:
این پارک در منطقه موسکوفسکی شهر سنت پترزبورگ قرار دارد. پارک پیروزی در قسمت جنوبی سنت پترزبورگ واقع شده و به خیابان کوزنتسوفسکایا، خیابان موسکوفسکی، خیابان یوری گاگارین، خیابان باسینایا محدود می شود.


پارک پیروزی ذاتاً با تاریک ترین لحظه تاریخ سنت پترزبورگ، یعنی محاصره لنینگراد، مرتبط است. با این حال، علیرغم گذشته غم انگیز خود، این پارک با زندگی جدیدی شکوفا می شود و مکانی بسیار محبوب برای سرگرمی و آرامش در میان ساکنان سنت پترزبورگ و همچنین یک مکان مهم برای بزرگداشت قربانیان و بازماندگان محاصره است.


پارک پیروزی سنت پترزبورگپارک پیروزی موسکوفسکی در سنت پترزبورگ


پارک پیروزی به طور رسمی در 7 ژوئیه 1946 افتتاح شد و تنها 1/7 قلمرو امروزی را پوشش می داد. در طول دهه بعد، پارک تا مرزهای کنونی رشد کرد. معادن اصلی، سنگرها و چاله های روباه حفظ شدند و بیشتر به سیستمی از کانال ها و حوضچه های کوچک تبدیل شدند. در دهه 1950، پروژه های ساخت و ساز در پارک توسط معماران شوروی اوگنی کاتونین و والرین کیرهوگلانی رهبری می شد. آنها یک صحنه تابستانی، فواره ها و چندین غرفه از جمله دو ساختمان پروپیله مانند در ورودی اصلی ایجاد کردند. در سال های بعد، مجسمه ها و بناهای تاریخی در سراسر پارک نصب شد. کوچه بزرگی به نام «کوچه قهرمانان» مجسمه‌های قهرمانان شوروی را به نمایش می‌گذارد که به همین دلیل این نام برای آن انتخاب شد. در میان مجسمه‌ های موجود در پارک، بنای یادبود اختصاص داده شده به مارشال اتحاد جماهیر شوروی، گئورگی ژوکوف و مجسمه ‌های قهرمانان جنگ شوروی، زویا کوسمودمیانسکایا و الکساندر ماتروسوف است. در سال‌های بعد، در دهه 1990، کلیسای ارتدکس و پلاک یادبود در محل کوره‌سوزی برپا شد.


پارک پیروزی موسکوفسکی سنت پترزبورگاسکیت سواری در سنت پترزبورگ


این پارک دارای چندین گزینه سرگرمی از جمله یک شهربازی کوچک، زمین های بازی، کافه ها، اجاره قایق، مینی گلف، زمین تنیس و یک پیست اسکیت روی یخ در فضای باز است که می  توانید هر کدام از این سرگرمی ها را انتخاب کرده و از آن لذت ببرید.


جاذبه های نزدیک به پارک پیروزی:
کاخ زمستانی: 8.07 کیلومتر
کاخ پترهوف: 23.56 کیلومتر
قلعه پیتر و پل: 9.01 کیلومتر
میدان کاخ: 7.88 کیلومتر
موزه آرمیتاژ: 8:23 کیلومتر


رستوران های نزدیک به پارک پیروزی:
رستوران بست فست: 322 متر
رستوران استولوایا: 322 متر
رستوران کره ای: 1.13 کیلومتر
رستوران وینو دی وینو: 805 متر
رستوران کوکومبر: 1.13 کیلومتر
بار موزارلا: 645 متر


هتل های نزدیک به پارک پیروزی:
هتل توریست: 620 متر
هتل اسکای پارک: 1.48 کیلومتر
هتل هالیدی: 2.89 کیلومتر
هتل رامادا پلازا ویندهام: 2.89 کیلومتر
هتل پارک این رادیسون: 2.89 کیلومتر
هتل والو بیزینس: 2.9 کیلومتر
 

موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی در سنت پترزبورگ


آدرس: خیابان اینژنرنایا 4
متروی گوستینی دوور- خیابان نوسکی

ساعت کاری موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی:
هر روزه به جز سه شنبه ها از ساعت 10 صبح تا  18 بعدازظهر
پنج شنبه ها از ساعت 13 تا 21 شب


موزه دولتی روسیه که در گذشته به نام موزهٔ اعلیحضرت الکساندر سوم روسیه بود بزرگترین مرکز نگهداری هنرهای زیبا در سن پترزبورگ است. همچنین این موزه، بزرگترین موزه در کل کشور روسیه است. می‌توان از این موزه به عنوان گنجینه ای در قلب تاریخی سنت پترزبورگ نام برد، موزه ای که از بزرگ ترین مجموعه های هنری روسیه در مجموعه ای شگرف با معماری منحصربه فرد محافظت می‌کند.

این موزه در 13 آوریل 1895 در زمان فرمانروایی نیکلای دوم برای یادبود پدرش، الکساندر سوم تأسیس شد. آثار هنری موجود در موزه از کارهای هنری موجود در موزه آرمیتاژ، کاخ الکساندر و آکادمی سلطنتی هنر بود. پس از انقلاب روسیه در سال 1917، بسیاری از مجموعه‌های خصوصی ملی شدند و به موزه روسیه منتقل شدند. اینها شامل میدان سیاه کازیمیر مالویچ بود.


قصر میخائیلوفسکی در سنت پترزبورگقصر میخائیلوفسکی


موزه دولتی روسیه به عنوان اولین موزه هنری روسیه به دستور امپراتور الکساندر سوم تأسیس شد، اما بعد از آن در سال سال 1895 امپراتور نیکلای دوم دستور استقرار بنایی منحصربه فرد به نام موزه روسی الکساندر سوم را امضا کرد و تمام وظایف کاخ میخایلوفسکی با تمام ساختمان‌های اطرافش، خدمات و باغ به صورت انحصاری توسط خزانه دولت به آن محول شد. در ماه می همان سال بازسازی فضای داخلی کاخ برای نگهداری از مجوعه‌های هنری به معماری به ‌نام سویین  محول شد. افتتاحیه بزرگ آن در17 مارس 1898 برگزار شد.

ساختمان اصلی موزه، کاخ میخایلوفسکی، اقامتگاه نئوکلاسیک سابق دوک بزرگ مایکل پاولوویچ است که در سال‌های 1819- 1825 به طرحی از کارلوی روسی در میدان هنر در سنت پترزبورگ ساخته شد. پس از مرگ دوک بزرگ، این اقامتگاه به نام همسرش به عنوان کاخ دوشس بزرگ النا پاولونا نامگذاری شد و به دلیل نمایش های تئاتری و توپ های متعددش مشهور شد.

برخی از تالارهای کاخ، فضای داخلی مجلل ایتالیایی اقامتگاه امپراتوری سابق را حفظ کرده اند. ساختمان ها و مکان های دیگری که به موزه روسیه اختصاص داده شده اند، عبارتند از کاخ تابستانی پیتر اول (1710-1714) با باغ تابستانی، کاخ مرمر کنت اورلوف (1768)، قلعه سنت مایکل امپراتور پل (1797-1801)، کابین پیتر کبیر و کاخ استروگانوف راسترلیسک در خیابان نوسکی (1752-1754)
امروزه این مجموعه، هنر روسی را از قرن 10 تا قرن 21 نشان می دهد که همه ژانرها را از نقاشی نمادهای قدیمی روسی گرفته تا هنر معاصر را پوشش می دهد.


موزه دولتی روسیه سنت پترزبورگموزه دولتی روسیه در سنت پترزبورگ


جاذبه های دیدنی نزدیک به موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی:
کاخ زمستانی: 1.05 کیلومتر
کاخ پترهوف: 25 کیلومتر
کاخ کاترین: 26 کیلومتر


رستوران های نزدیک به موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی:
رستوران اروپا: 329 متر
رستوران تزار: 411 متر
رستوران میخائیلوفسکی: 206 متر
رستوران استوکر: 222 متر


هتل های نزدیک به موزه دولتی روسیه، کاخ میخایلوفسکی:
هتل استپس: 284 متر
هتل گرند کاترین پالاس: 321 متر
هتل کلیدوسکوپ آن ایتالیانسکایا: 330 متر
هتل نئوتل 23: 419 متر
 

کاخ کاترین سنت پترزبورگ


آدرس: خیابان گاردن 7، 196601

ساعت کاری کاخ کاترین:
می و سپتامبر: چهارشنبه تا یکشنبه 12-17.
ژوئن - اوت: چهارشنبه تا یکشنبه 12-19; دوشنبه ها: 12 الی 20.
سه شنبه ها کاخ تعطیل می باشد.
ساعات ورود از اکتبر تا اواخر آوریل: 10-17 چهارشنبه تا یکشنبه، 10-20 در روزهای دوشنبه کاری.
روزهای سه شنبه و آخرین دوشنبه هر ماه تعطیل می باشد.

ساعات ورود برای بازدیدکنندگان فردی در تعطیلات ملی و مدارس:
12-17 (12-20 در روزهای دوشنبه). بقیه زمان‌ها برای گروه‌های سازمان‌یافته محفوظ است.
بلیط های کاخ شامل هزینه ورودی پارک کاترین است و از ساعت 10 فقط در دو ورودی پارک کاترین (ورودی اصلی نزدیک لیسیوم و آشپزخانه هرمیتاژ) در دسترس هستند. تعداد بلیط روزانه محدود است.

قیمت بلیط :
13-16: بزرگسالان - 720 روبل؛ دانش آموزان (با شناسه)، دانش آموزان بالای 16 سال - 360 روبل؛ بازدیدکنندگان زیر 16 سال - رایگان. 12-12:40 و 16:20-18:40 (دوشنبه ها 16:20-19:40): بزرگسالان - 520 روبل؛ دانش آموزان (با شناسه)، دانش آموزان بالای 16 سال - 260 روبل؛ بازدیدکنندگان زیر 16 سال - رایگان.
راهنمای صوتی (انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، چینی): 150.00 روبل.
تور انفرادی با راهنما - 5000 روبل: ورودی شامل هزینه پارک، اسکورت تا کاخ از طریق اتاق وی آی پی.
تور با راهنما به زبان انگلیسی است.


کاخ کاترین به نام کاترین اول، همسر پیتر کبیر که پس از مرگ همسرش به مدت دو سال بر روسیه حکومت کرد، نامگذاری شده است. کاخ کاترین که در اصل یک ساختمان ساده دو طبقه بود که توسط پیتر برای کاترین در سال 1717 سفارش داده شد، عظمت حیرت انگیز خود را مدیون دخترشان، ملکه الیزابت است که تزارسکوئه سلو را به عنوان اقامتگاه تابستانی اصلی خود انتخاب کرد. در سال 1743 ساختمان توسط چهار معمار مختلف بازسازی شد، قبل از اینکه بارتلوئمو راسترلی معمار ارشد دربار امپراتوری، به طور کامل طراحی مجدد ساختمان را در مقیاسی برای رقیب ورسای دریافت کرد.

کاخ حاصل که در سال 1756 تکمیل شد، تقریباً 1 کیلومتر محیط دارد، با نماهای آبی و سفید تزئین شده با نماهای طلاکاری شده آتلانتیس، کاریاتیدها و ستون ‌هایی که توسط مجسمه ‌ساز آلمانی یوهان فرانتس دانکر طراحی شده است که او نیز با راسترلی بر روی کاخ اصلی کار کرده است. در زمان سلطنت الیزابت بیش از 100 کیلوگرم طلا برای تزئین نمای بیرونی کاخ مصرف ‌شد. این مقدار بیش از حد مورد تأسف کاترین کبیر قرار گرفت، زمانی که وی پی برد که بودجه دولتی و خصوصی زیادی برای ساختمان هدر داده شده بود.


قصر کاترینکاترین سنت پترزبورگ


فضای داخلی کاخ کاترین کم تماشایی نیست. تالار بزرگ که به تالار نور نیز معروف است، نزدیک به 1000 متر مربع وسعت دارد و تمام عرض کاخ را اشغال می کند به طوری که مناظر فوق العاده ای از دو طرف وجود دارد. پنجره‌های قوسی بزرگ، نور کافی را برای تسکین مقدار زیادی گچ بری طلاکاری شده که دیوارها را تزئین می‌کند، فراهم می‌کند و کل سقف توسط یک نقاشی دیواری به یاد ماندنی به نام پیروزی روسیه پوشانده شده است. با استفاده از تکنیک‌های مشابه اما در مقیاس کوچک‌تر، اتاق ناهار خوری سفید به همان اندازه مجلل است، اما مانند بسیاری از اتاق‌های کاخ عظمت آن با وجود یک اجاق سنتی زیبا با کاشی‌کاری آبی و سفید در گوشه‌ای کاهش می‌یابد.


قصر کاترین در سنت پترزبورگکاترین در سنت پترزبورگ


علاوه بر این در کاخ کاترین، قابل توجه ترین فضاهای داخلی، اتاق های به اصطلاح کامرون هستند. سوئیت هایی که در دوران سلطنت کاترین کبیر توسط معمار مورد علاقه او، چارلز کامرون تزئین شده اند. تمایل او به تقارن کلاسیک و سلیقه عالی او برای رنگ سبز جذاب در اتاق ناهار خوری که در اصل برای پل پسر کاترین ساخته شده بود و اتاق طراحی آبی لذت بخش، به همراه کاغذ دیواری ابریشمی و رنگ آمیزی آبی و سفید و سقف نقاشی شده فوق العاده مشهود است.

به لطف اتاق کهربا، کاخ کاترین یکی از محبوب ‌ترین جاذبه‌ های دیدنی سنت پترزبورگ است و صف‌ ها در ماه‌های تابستان می‌تواند دلهره‌آور باشد. همه بازدیدکنندگان موظف به دنبال یک تور با راهنما هستند که به زبان روسی است مگر اینکه از قبل ترتیب دیگری داده شده باشد.


جاذبه های دیدنی نزدیک به کاخ کاترین:
پارک کاترین: 70 متر
پارک پوشکین: 1.2 کیلومتر
پارک اکساندر: 5.5 کیلومتر

رستوران های نزدیک به کاخ کاترین:
رستوران گیاکومو: 322 متر
رستوران سوشی: 322 متر
رستوران لئو: 645 متر
رستوران کب: 322 متر
رستوران میمینو(خاچاپوری و وینو): 1.29 کیلومتر
رستوران بونا کاپونا: 1.29 کیلومتر

هتل های نزدیک به کاخ کاترین:
هتل یکاترینا: 74 متر
هتل سینگینگ تاور: 550 متر
هتل پاکتول: 600 متر
هتل ناتالی: 1 کیلومتر
هتل کوچوبی سنتر: 1.2 کیلومتر
هتل لوکس تزار پالاس و اسپا: 1.78 کیلومتر
هتل کاترینا هوف: 2.42 کیلومتر
 

 پارک تاریخی الکساندر سنت پترزبورگ


آدرس: خیابان گاردن 7

ساعت کاری پارک تاریخی الکساندر:
همه روزه از ساعت 9 صبح تا 23 شب


ابتدا فضایی که پارک تاریخی الکساندر گرفته بود، محل شکار ملکه الیزابت اول بود. بعداً از زمان ساخت کاخ اسکندر، این منطقه دوباره کشت شد. این پارک که کاخ الکساندر را احاطه کرده است، فضایی به وسعت حدود 500 هکتار را اشغال می کند و به 2 قسمت مختلف تقسیم می شود. فضایی که در پشت کاخ قرار دارد، باغ جدید و باغ رسمی معمولی است که در سال 1790 شکل گرفت.

این پارک محوطه سازی ‌شده که از شمال شرقی باغ جدید امتداد دارد، بیشتر در دهه 1820 توسط معمار اسکاتلندی تبار آدام منلاس به سبک رمانتیک ساخته شد.

ورودی مرکزی پارک در محل رژه در مقابل کاخ کاترین قرار دارد. از اینجا کسی که از پل عجیب و غریب چین عبور می کند، مستقیماً وارد باغ جدید می شود.


پارک تاریخی الکساندر


همچنین در منتهی الیه شمال پارک الکساندر، کلیسای جامع امپراتوری سنت فئودور و فئودوروفسکی گورودوک را می توان یافت، که دومی پادگانی برای سربازان محافظ امپراتوری است که پس از ترور الکساندر دوم تشکیل شد. کلیسای جامع کلیسای محلی آنها بود که در سال 1912 به سبک احیای روسی تکمیل شد. همچنین به کلیسای خانگی نیکلای دوم و خانواده اش تبدیل شد. اگرچه در اثر حملات نازی ها به شدت آسیب دیده است، اما اکنون تقریباً به طور کامل بازسازی شده است و بار دیگر یک کلیسا فعال است.

دهکده چینی، آرسنال، چپل و برج سفید از بخش های جذاب این پارک هستند.


پارک تاریخی الکساندر سنت پترزبورگپارک الکساندر سنت پترزبورگالکساندر سنت پترزبورگ


جاذبه های دیدنی نزدیک به پارک تاریخی الکساندر:
موزه تزارسکویه سلو: 544 متر
کاخ کاترین: 561 متر
شهر پوشکین: 837 متر
پارک کاترین: 858 متر
موزه گالری کامرونوا: 728 متر

رستوران های نزدیک به پارک تاریخی الکساندر:
رستوران نا وتوروم: 311 متر
رستوران رِکُن: 342 متر
رستوران پوشکین کیک: 368 متر
رستوران سوربت: 392 متر
رستوران تزارسکیه بلینی: 454 متر
رستوران اُدسا: 485 متر


نتیجه گیری:
سنت پترزبورگ شهری است پر از بناهای فرهنگی، تاریخی و معماری. این شهر برای کشور روسیه به‌عنوان «پنجره‌ای رو به اروپا» شناخته می شود. وضعیت غیررسمی پایتخت فرهنگی روسیه و بیشتر شهرهای اروپایی را دارد، وجه تمایزی که در رقابت همیشگی خود با مسکو تلاش می‌کند حفظ کند. سنت پترزبورگ میزبان بهترین و استادانه ترین سازه های روسیه از دوران تزاری عجیب است. پر از کاخ‌ های باروک، مجسمه ‌های کلاسیک، باغ‌ های سلطنتی و کلیساهای باشکوه، نمی‌توانید در طول عمرتان به سادگی فرصت دیدن سنت پترزبورگ را از دست بدهید!

راهنمای سفر


آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید

آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید با بهترین و جامع ترین خدمات گردشگری با ۱۶ سال سابقه به صورت آنلاین و حضوری در نظر دارد با ارائه کامل ترین تورهای داخلی و خارجی در بهترین هتل های موجود با خیالی آسوده یک رزرو لذت بخش با تجربه های فوق العاده را برایتان تداعی کند.

شما می توانید با سایت ژوان شن سفید با کمترین وقت به رزرو آنلاین پروازهای خارجی و داخلی با بهترین کیفیت و کمترین نرخ و حتی رزرو بهترین هتل ها در ایران و سراسر جهان در هر ساعت از شبانه روز اقدام بفرمایید. همکاران ما به صورت کاملا حرفه ای و با صبر و شکیبایی آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره در اسرع وقت به شما مسافران عزیز می باشند.

  © Copyright - All rights reserved by jouantravel.com - Developed: MKDesign