معروفترین جاذبه های گردشگری و هتل های قونیه

105

جاذبه های گردشگری و هتل های قونیه بسیار زیاد هستند. قونیه منطقه‌ ای است که چندین جواهر پنهان در آن منتظر کشف و بازدید آن توشط شما هستند و در پایان این اکتشاف شما نیاز دارید در یکی از هتل های زیبای قونیه اقامت داشته و به استراحت بپردازید. برای گردشگرانی که علاقه مند به غواصی عمیق تر در تاریخ ترکیه هستند، قونیه یکی از بهترین مکان ها برای بازدید است، با موزه ها و بناهای تاریخی که ویترین بزرگی از هنر و معماری سلطنت سلجوقی هستند. با ما همراه باشید با فهرستی از معروف ترین جاذبه‌ های گردشگری و هتل های قونیه، امیدواریم مطالعه این مقاله برای داشتن سفری دلپذیر به شما کمک زیاد بنماید.

معروفترین جاذبه های گردشگری قونیه:


موزه مولانا قونیه

دراویش چرخان

موزه کاشی کاری کاراتای قونیه

موزه مسجد اینس مناره قونیه

محوطه نوسنگی چاتالهویوک

علاءالدین تپه

موزه باستان شناسی قونیه

دهکده سیله

میدان مولانا قونیه

منطقه بازار اطراف مسجد عزیزیه قونیه

باغ پروانه های استوایی قونیه

مسجد صاحب عطا قونیه

مجموعه التقاطی موزه کویون اوغلو قونیه

معروف ترین هتل های قونیه

 

موزه مولانا قونیه:


آدرس: خیابان شماره 1 منطقه موزه عزیزیه محله

تلفن 1: 215 511 323 33+

تلفن 2: 140 511 323 33+

ساعت کاری: هر روزه از ساعت 09:00 - 19:00

نماد قونیه این لژ (لژ صوفی) است که مقبره رهبر مذهبی، فیلسوف و شاعر قرن هفتم قمری، مولانا جلال‌الدین رومی را در خود جای داده است که فرقه دراویش چرخان تصوف را تأسیس کرد. این موزه در داخل باغ ‌های گل رز قرار دارد که از آن‌ها عبور می‌ کنید و به سمت دروازه پرآذین دراویش می‌روید. پس از ورود به مجموعه، وارد مقبره می شوید که تا به امروز کانون عبادت های مذهبی زیادی است.

مقبره مولانا در انتهای آن قرار دارد و مقبره‌ های خانواده و پیروان نزدیک او در کنار آن قرار دارد. سماحه (تالاری که در آن مراسم دراویش برگزار می‌شد) درست در سمت چپ قرار دارد و شامل موزه ‌ای از نمایشگاه‌ های مذهبی است. در سرتاسر حیاط مقبره، آشپزخانه لژی قرار دارد که شامل دیوراماهای زندگی دراویش است و به حجره‌ های درویشی که پیروان صوفی در آن زندگی می ‌کردند و اکنون حاوی آثاری از زندگی دراویش است، متصل است.


موزه مولانا

دراویش چرخان:


قونیه به عنوان خانه دراویش چرخان، بهترین مکان در ترکیه برای دیدن اجرای این مراسم معنوی است. مراسم چرخان درویشی سماع نامیده می شود و اصلی ترین مراسم عبادی صوفیان سلسله مولوی (همراه با برخی دیگر از طریقت های صوفیانه) است. چرخش نوعی دعا و مراقبه است که دراویش معتقدند آنها را به خدا نزدیک تر می کند.

زمانیکه در قونیه هستید دو گزینه برای تماشای سماع وجود دارد:  شنبه‌ها در تمام سال، اجرا در مرکز فرهنگ مولانا در ساعت 7 بعد از ظهر. در ماه‌های تابستان (تقریباً از ژوئن تا سپتامبر)، اجرای نمایشی در باغ گل رز موزه مولانا از ساعت 20:45 شروع می‌شود. هر دو رایگان هستند و نیازی به رزرو قبلی نیست.


دراویش چرخان

موزه کاشی کاری کاراتای قونیه:


آدرس: فرونی محله، 42040 سلجوک

تلفن: 914 511 323 33+

ساعت کاری: هر روزه از ساعت 09:00 - 19:00

مدرسه کاراتای در سال 1251 توسط امیر جلال الدین کاراتای در دوره دوم ساخته شد. عزتین کیکاووس، معمار آن ناشناخته است. این مدرسه که در دوره عثمانی نیز مورد استفاده قرار می گرفت، در پایان قرن نوزدهم متروک شد. مدرسه کاراتای که جایگاه مهمی در آثار کاشی ‌کاری دوره سلجوقیان آناتولی دارد، در سال 1955 به عنوان «موزه آثار کاشی» برای بازدید افتتاح شد.

ابتدا وارد صحن پوشیده از گنبد می شوید (اکنون باز است) و از اینجا از دری دیگر به مدرسه می رسید. صحن مدرسه با گنبدی با فانوس دریایی درخشان در مرکز و کاشی کاری معرق پوشیده شده است. نسخه های مختلف در مرزهای قسمتهای فوقانی دیوارها روی قرقره گنبد و روی تابلوهای درهای سلول نوشته شده است. بسمله و آیت الکرسی در طاق خانه اصلی قرار دارند که طاق تونلی در غرب بنا است.

مثلث هایی که دروازه ورود به گنبد هستند شامل نام پیامبران محمد، عیسی، موسی و داوود و اسامی چهار خلیفه ابوبکر، عمر، عثمان و علی است. کاشی‌ های دیوار، کاشی ‌ها و صفحات شیشه ‌ای از یافته‌ های حفاری کاخ کوباد آباد در حاشیه دریاچه بیرشیر. مدرسه کاراتای در سال 1251 توسط امیر جلال الدین کاراتای در دوره دوم ساخته شد. عزتتین کیکاووس. معمار آن ناشناخته است.

این مدرسه که در دوره عثمانی نیز مورد استفاده قرار می گرفت، در پایان قرن نوزدهم متروک شد. مدرسه کاراتای که جایگاه مهمی در آثار کاشی‌کاری دوره سلجوقیان آناتولی دارد، در سال 1955 به عنوان «موزه آثار کاشی» برای بازدید افتتاح شد. از در، ابتدا وارد صحن پوشیده از گنبد می شوید (اکنون باز است) و از اینجا از دری دیگر به مدرسه می رسید. صحن مدرسه با گنبدی با فانوس دریایی درخشان در مرکز و کاشی کاری معرق پوشیده شده است.

در حاشیه قسمت های بالایی دیوارها بر روی قرقره گنبد و روی پانل های درهای حجره ها ورسیکل ها نوشته شده است. بسمله و آیت الکرسی در طاق خانه اصلی قرار دارند که طاق تونلی در غرب بنا است. مثلث هایی که دروازه ورود به گنبد هستند شامل نام پیامبران محمد، عیسی، موسی و داوود و اسامی چهار خلیفه ابوبکر، عمر، عثمان و علی است. کاشی‌های دیوار، کاشی‌ها و صفحات شیشه‌ای از یافته‌های حفاری کاخ کوباد آباد در حاشیه دریاچه بی‌شهیر. کاشی‌ها و صفحات سرامیکی مربوط به دوره‌های سلجوقی و عثمانی در قونیه و منطقه آن؛ لامپ ها و کشفیات گچی در ویترین های موزه کاراتای به نمایش گذاشته شده اند.موزه کاشی کاری کاراتای قونیه

موزه مسجد اینس مناره قونیه:


آدرس: محله حمیدیه، بلوار علاء الدین شماره: 15

تلفن: 204 513 323 33+

ساعت کاری: هر روزه از ساعت 09:00 - 19:00

مسجد اینس مناره یکی از متمایزترین نمونه های معماری اسلامی در دوره سلجوقیان است. این ساختمان که در سال 1260 برای وزیر وزیر سلجوقی مالک آتا ساخته شده است دارای دکوراسیون مجسمه ای در پرتال ورودی و یک مناره هشت ضلعی حک شده است که امروزه به دلیل از دست دادن قسمت بالای خود در هنگام برخورد با صاعقه، کوتاه تر از یک مناره معمولی است.

در داخل، این ساختمان اکنون به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد و مجموعه بزرگی از مجسمه های چوبی و سنگی در دوران سلجوقیان را به نمایش می گذارد. هنر در دوره سلجوقیان اغلب نمایش هایی از حیوانات و انسان ها را نشان می داد، با وجود این تصاویر که توسط قوانین اسلامی ممنوع است و بسیاری از قطعات موجود در اینجا، پرندگان، شیرها و تصاویر انسانی را با جزئیات دقیق نشان می دهند.


موزه مسجد اینس مناره قونیه

محوطه نوسنگی چاتالهویوک:


آدرس: محله کواله

تلفن: 207 513 323 33+

ساعت کاری: هر روزه از ساعت 09:00 - 17:00

این محوطه در سال 1958 توسط جی. ملورت کشف شد و در سال های 1961، 1963 و 1965 حفاری شد، جایی که 13 سطح ساختمان کشف شد. قدیمی ترین سطح استقرار به 6800 سال قبل از میلاد و آخرین آن به 5500 قبل از میلاد باز می گردد. چیدمان خانه ها چهار ضلعی و دیوارها مجاور یکدیگر هستند. دیوار مشترکی وجود ندارد. هر خانه یک دیوار جداگانه دارد. خانه ها به طور جداگانه برنامه ریزی شده بود و در صورت نیاز خانه دیگری در کنار آن ساخته شد. به دلیل چیدمان مجاور خانه ها خیابانی در شهر وجود ندارد. حمل و نقل از طریق سقف های مسطح انجام می شود.

ورود به خانه ها با پله های چوبی از طریق سوراخی در سقف فراهم می شود. همچنین خانه ها در اطراف یک خانه مقدس جمع شده اند. هیچ استحکامی در اطراف شهر وجود ندارد. هر خانه یک طبقه است و از یک اتاق و یک انباری تشکیل شده است. در اتاق ها قلب هایی با لبه های برجسته وجود دارد. گچ بری های دیوار سفید شسته شده بود و نقاشی های زرد و قرمز و سیاه روی دیوارها کشیده شده بود.

علاوه بر این، سرهای آهو، گاو نر و قوچ با خاک رس فشرده نگهداری و روی دیوارها اعمال شد. از بقایای این دوره می توان به مجسمه های الهه مادر اشاره کرد که نمادی از باروری بود که برای گسترش فرهنگ باقی ماند و از قبیله ای به قبیله دیگر منتقل شد و به نام ها و اشکال مختلف به کار خود ادامه داد. این مجسمه‌ های ساخته شده از سفال یا سنگ به صورت زنی چاق به تصویر کشیده شده‌اند. جنس ابزارهای چاتالهویوک سنگ، سفال، چوب، استخوان، ابسیدین و سیلک است.

از اقلام کشف شده فهمیده می شود که سنگ چخماق تیز بر روی قسمت های مقعر شاخ حیوانات قرار داده شده و به عنوان داس استفاده می شده است. از این یافته‌ ها متوجه می‌ شویم که انسان نوسنگی به کشاورزی که اساس نظم سکونتشان بوده و همچنین شکار و جمع‌آوری اشتغال داشته است. زنان، نماد پرستیژ در چاتالهویوک، یافته های زندگی انسانی و اجتماعی بیشتر از فرقه های مردانه و زنانه است. زنان به عنوان نماد بلوغ و خرد و همچنین اعتبار دیده می شدند.


محوطه نوسنگی چاتالهویوک

علاءالدین تپه:


آدرس: بلوار علاءالدین

تپه علاءالدین، تپه ‌ای در مرکز شهر قونیه که شامل بناهای تاریخی مهمی از جمله مسجد علاء الدین و مقبره هشت سلطان سلجوقی آناتولی در حیاط آن می باشد. تپه ای بیضی شکل به طول 450×350 متر و ارتفاع 20 متر است که در نزدیکی آخرین دامنه کوه ها در لبه غربی دشت قونیه قرار دارد. توسعه شهر در طول تاریخ خود در اطراف این تپه شکل گرفته است.

این تپه که میراث معماری و باستان‌ شناسی را در لایه ‌هایی از دوره فریگی تا دوره جمهوری در خود جای داده است، نام خود را از مسجد علاء الدین که به عنوان مسجد بزرگ قرون وسطی قونیه ساخته شده است و عمارت علاء الدین که به نام ‌های دیگر نیز شناخته می‌شود، گرفته شده است.

این مسجد به دلیل سقف چوبی‌اش که توسط 42 ستون که از مکان‌های دوران کلاسیک تغییر کاربری داده شده‌اند، ارزش بازدید دارد. این پارک که در محل ارگ سابق قونیه ساخته شده است، محلی است که مردم محلی قونیه در آن عصرها به گردش می‌ پردازند، از نمایش ‌های تخت گل در باغ‌ها لذت می ‌برند و در کافه‌ ها چای می ‌نوشند.

در پای شیب بالای تپه، محل حفاری کاخ علاالدین کیقباد و بقایای دیوار قدیمی شهر قرار دارد.


علاءالدین تپه

موزه باستان شناسی قونیه:


آدرس: خیابان صاحبیتا محله، خیابان صاحباتا

تلفن: 207 513 323 33+

ساعت کاری: هر روزه از ساعت 09:00 - 17:00

این موزه باستان شناسی اقلامی متعلق به دوران نوسنگی، برنز قدیم، برنز میانی (مستعمرات تجاری آشوری)، آهن (فریگی، اورارتویی)، کلاسیک، هلنیستی، رومی و بیزانسی را در خود جای داده است. موزه باستان شناسی منتظر شماست تا شاهد تاریخ قونیه باشید. سارکوفاگ هراکلس در روستای یونسلار در ناحیه بیر شیر کشف شده که مربوط به سال‌ های 250-260 پس از میلاد است.

هراکلس سارکوفاگ 12 وظیفه دشوار هراکلس را که در اساطیر یونان به عنوان نیمه خدا شناخته می شود، شرح می دهد. بسیاری از موزه‌های باستان‌شناسی ترکیه در دهه ‌های گذشته جاز و مدرن شده‌اند، اما موزه قونیه خیر.

نمایش جامعی از یافته‌ های سایت باستان‌شناسی چاتالهویوک و مجموعه‌ ای شگفت ‌انگیز از تابوت ‌های رومی با تزئینات پیچیده وجود دارد. درست پایین جاده، موزه قوم نگاری قونیه قرار دارد که مجموعه کاملی از صنایع دستی، لباس، جواهرات، فرش و کالاهای خانگی ترکی را در خود جای داده است، اما متأسفانه، مانند موزه باستان شناسی، کمی مورد علاقه به نظر می رسد.


موزه باستان شناسی قونیه

دهکده سیله:


سکونتگاه سابق عثمانی - یونانی سیله، زیبا مانند یک دکمه، روستای کوچکی است که در لبه شهر، در 10 کیلومتری شمال غربی مرکز قونیه قرار دارد. سیله مقصد مورد علاقه مردم محلی قونیه در تعطیلات آخر هفته است که برای صرف صبحانه کافه های روستا را جمع می کنند. این روستا همچنین دارای دو کلیسای بیزانسی است که اخیراً بازسازی شده اند.

خیابان کلیسای هلنا دارای فضای داخلی پوشیده از نقاشی های دیواری رنگارنگ است، در حالی که کلیسای کوچک، در تپه پشت دهکده، اکنون به عنوان موزه ای است که به ساعت ها و دیگر ساعت ها اختصاص داده شده است. خیابان ‌های دهکده مملو از خانه‌های چوبی دوست ‌داشتنی است، در حالیکه خط الرأس صخره مملو از خانه‌ های غار باستانی است.


دهکده سیله

میدان مولانا قونیه:


آدرس: میدان مولانا، خیابان مولانا

این مسجد با گنبدی بزرگ که در میدان مرکزی بزرگ مولانا، روبروی موزه مولانا قرار دارد، به دستور سلطان سلیم دوم ساخته شد و بین سال‌ های 1566 تا 1574 ساخته شد. این ساختمان چشمگیرترین مسجد دوره عثمانی قونیه است. در اوایل شب به میدان بیایید تا عکس‌ هایی از مسجد سلیمیه با برجک مخروطی و گنبدهای موزه مولانا در پس ‌زمینه، در حالیکه ساختمان‌ها در مقابل آسمان غروب روشن شده‌ اند، بگیرید.

در سراسر جاده اصلی میدان، مجموعه ای از کافه ها و رستوران های روباز وجود دارد که مکانی عالی برای نشستن و تماشای منظره مناره ها و گنبدها در حالیکه با یک قهوه یا چای استراحت می کنید، هستند.


میدان مولانا قونیه

منطقه بازار اطراف مسجد عزیزیه قونیه:


محله بازار کوچک اما شلوغ قونیه درست در مرکز شهر قرار دارد و از میدان مرکزی میدان مولانا، از میان خطوط متقاطع باریکی که درست در جنوب خیابان اصلی مولانا کادسی قرار دارند، امتداد می‌یابد. این یک مکان جوی برای قدم زدن بی‌هدف است، با کارگاه‌های ظروف فلزی، مغازه‌های فرش و منسوجات، و غرفه‌های زیادی که برای ادای احترام زائران در موزه مولانا به مواد عبادی اختصاص یافته است.

طرفداران معماری باید مطمئن شوند که مسجد عزیزیه را در اینجا از دست ندهند. اولین بار در سال 1676 توسط مصطفی پاشا مشاور دربار عثمانی ساخته شد و در سال 1867 پس از آتش سوزی دوباره بازسازی شد. به دلیل این بازسازی در قرن نوزدهم، معماری مسجد به شدت الهام گرفته از باروک است (سبکی بسیار شیک در آن زمان)، با مناره‌های دوقلو به سبک روکوکو و داخلی با رنگ ‌آمیزی روشن با دعای روکوکو. این سبک تزئینی اروپایی تضاد جالبی با طراحی سنتی مسجد ایجاد می کند.


 منطقه بازار اطراف مسجد عزیزیه قونیه

باغ پروانه های استوایی قونیه:


آدرس: پارسانا، اسمیل کایا سی دی. شماره:244، 42250 سلجوک، قونیه

تلفن: 120 111 322 33+

جدیدترین جاذبه قونیه این خانه پروانه ‌ای بزرگ و گنبدی شکل است که در آن حدود 20000 پروانه با 15 گونه مختلف پروانه از سراسر جهان در میان باغی استوایی با 98 گونه گیاهی پرواز می ‌کنند. باغ پروانه ‌ها که اولین در نوع خود در ترکیه است، مکانی مورد علاقه برای خانواده‌ هایی است که با کودکانی که نیاز به استراحت در طبیعت دارند، سفر می‌کنند.

موزه موجود علاوه بر قدم زدن در باغ، نمایش‌ های تعاملی زیادی را برای بچه‌ ها ارائه می‌ کند تا به آنها کمک کند درباره پروانه ‌ها و سایر حشرات بیشتر بیاموزند. باغ پروانه ها خارج از شهر مرکزی در جاده اصلی به روستای سیله است، بنابراین می توان به راحتی سفر به هر دو جاذبه را برنامه ریزی کرد.


باغ پروانه های استوایی قونیه

مسجد صاحب عطا قونیه:


آدرس: بخش جنوبی مرکز شهر قونیه، خیابان مدرسه سیرکالی

ساعت کاری: هر روزه از ساعت 09:00 - 17:00

این مجموعه مذهبی شامل یک مسجد، اقامتگاه دراویش، مقبره و حمام است و بین سال‌های 1258 تا 1283 ساخته شده است. لژ درویشی با فضای داخلی کاشی آبی و آجر قرمز به زیبایی بازسازی شده، با مجموعه ای جالب از آثار مذهبی در موزه صاحب عطا وکف ساخته شده است.

در راه رفتن به مسجد، از مدرسه سیرچالی عبور خواهید کرد. این کالج الهیات سابق که در سال 1242 ساخته شده است، نمونه‌ های زیبا (اما در حال فروپاشی) تزئینات کاشی‌ کاری روی دیوارهای داخلی خود و یک درگاه استالاکتیتی پرآذین دارد. مجموعه ‌ای از سنگ قبرهای اسلامی و همچنین برخی از کوزه‌ های خاکسپاری هیتی‌ها را در خود جای داده است.


مسجد صاحب عطا قونیه

مجموعه التقاطی موزه کویون اوغلو قونیه:


آدرس: کریم دده، کریملر سی دی،. شماره:25, 42020 کاراتای، قونیه

تلفن: 857 511 23 33+

ساعت کاری: هر روزه به جز یکشنبه ها از ساعت 08:00 - 17:00

مجموعه دار مشتاق احمد عزت کویون اوغلو، از اعضای قدیمی ترین خانواده های قونیه، مجموعه عجیب و غریب خود از مصنوعات، هنر، اشیاء قوم نگاری، اقلام زمین شناسی و چیزهای ساده را به شهر قونیه وصیت کرد. موزه ای که از این اتفاق به دست آمده باید جزو عجیب ترین مناظر شهر باشد.

این ساختمان گنجینه ‌ای از نمایشگاه‌ های پراکنده، عجیب و غریب و شگفت ‌انگیز است که از نقاشی‌ها، دست ‌نوشته‌ها و فرش‌های کمیاب گرفته تا حیوانات عروسکی و ساعت را شامل می‌شود. برای هرکسی که قدردان کمی کوکی است، این یک همراهی سرگرم کننده برای جاذبه های سنتی تر شهر است و ارزش یک ساعت وقت خالی را دارد.


مجموعه التقاطی موزه کویون اوغلو قونیه

معروف ترین هتل های قونیه:


هتل ددمان قونیه:


آدرس: Esenler Mah. Yeni Sille Cad. No: 1, 42080, Selçuklu, Konya

تلفن: 00 66 221 332+

هتل ددمان یک هتل پنج ستاره  با 18 طبقه در مرکز قونیه ترکیه واقع شده است. مرکز همایش ددمان کمتر از 5 دقیقه پیاده تا نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس فاصله دارد. این هتل تا موزه باستان شناسی 2.5 کیلومتر و تا موزه مولانا 4 کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه قونیه 14 کیلومتر با شما فاصله دارد. بزرگراه های آنکارا، آدانا و مرسین نیز چند دقیقه با ماشین فاصله دارند.


هتل ددمان قونیه


هتل ددمان دارای 206 اتاق می باشد. اتاق های این هتل از طراحی مدرنی برخوردار هستند که به چند دسته تقسیم می شوند: اتاق جونیور سوئیت، دلوکس سوئیت، رویال سوئیت و اتاق خانواده اشاره کرد که از امکاناتی چون تهویه مطبوع،حمام با امکانات کامل، تلویزیون ال سی دی، میز تحریر، وای فای رایگان و مینی بار می توان اشاره کرد.


اتاق هتل ددمان قونیه


رستوران سفران غذاهای ترکی و بین المللی را در محیطی زیبا سرو می کند. رستوران و بار پشت بام مناظر پانوراما از شهر را ارائه می دهد. سرویس اتاق 24 ساعته نیز در دسترس است. کارکنان هتل به زبان انگلیسی و ترکی صحبت می کنند.


رستوران هتل ددمان قونیه


این هتل دارای یک بار روی پشت بام و امکانات تفریحی از جمله استخر روباز، زمین اسکواش و مرکز بدنسازی است.این هتل همچنین استخر سرپوشیده، جکوزی و حمام هم دارد. مهمانان می توانند در حمام ترکی استراحت کنند یا از ماساژ لذت ببرند. ددمان همچنین دارای پذیرش 24 ساعته و پارکینگ خصوصی رایگان در محل است.


اسپا هتل ددمان قونیه

سالن مجلس هتل ددمان قونیه

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل ددمان قونیه:

استخر سرپوشیده
وای فای رایگان
پارکینگ رایگان
اتاق های خانوادگی
مرکز اسپا و سلامتی
رستوران
اتاق های غیر سیگاری
چای/قهوه ساز در تمام اتاق ها
بار
سالن کنفرانس
صبحانه خیلی خوب

هتل پاشا پارک قونیه:


آدرس: Feritpaşa Mahallesi Demiryolu Caddesi No:108 Selçuklu, 42110 Konya

تلفن: 05 57 444 332+

هتل پاشا پارک یکی از بهترین هتل های 3 ستاره واقع در قونیه اقامتگاهی با باغ، پارکینگ خصوصی رایگان، سالن استراحت مشترک و تراس ارائه می دهد. این هتل رستوران، بار و همچنین استخر سرپوشیده و سونا نیز دارد. این اقامتگاه دارای خدمات اتاق، پذیرش 24 ساعته و صرافی برای مهمانان می باشد. چاتالهویوک در 50 کیلومتری هتل و مسجد علاء الدین در 3 کیلومتری هتل قرار دارد. نزدیک ترین فرودگاه، فرودگاه قونیه است که 15 کیلومتر از هتل پاشا پارک فاصله دارد و از موزه مولانا 3.1 کیلومتر فاصله دارد.


هتل پاشا پارک قونیه


همه واحدها مجهز به تهویه مطبوع، تلویزیون ال سی دی با کانال های ماهواره ای، یخچال، کتری، دوش، لوازم آرایش رایگان و کمد هستند. اتاق‌ها صندوق امانات و وای‌ فای رایگان دارند، در حالیکه اتاق‌ های انتخابی دارای بالکن هستند. در این هتل هر اتاق مجهز به ملحفه و حوله است. مهمانان هتل پاشا پارک می توانند از صبحانه حلال لذت ببرند.


اتاق هتل پاشا پارک قونیه


امکانات اسپا و سلامتی از جمله جکوزی و حمام در طول اقامت در اقامتگاه در اختیار مهمانان است. در هتل پاشا پارک می توانید بیلیارد و تنیس روی میز بازی کنید و امکان کرایه ماشین نیز وجود دارد.


رستوران هتل پاشا پارک قونیه

لابی هتل پاشا پارک قونیه

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل پاشا پارک قونیه:

استخر سرپوشیده
وای فای رایگان
پارکینگ رایگان
اتاق های خانوادگی
مرکز اسپا و سلامتی
رستوران
اتاق های غیر سیگاری
چای/قهوه ساز در تمام اتاق ها
بار
سالن کنفرانس
صبحانه خیلی خوب

هتل رومی قونیه:


آدرس: Aziziye, Fakıh Sk. No:3, 42030 Karatay/Konya

تلفن: 21 11 353 332+

هتل رومی یک هتل سه ستاره با امکانات ایده آل در شهر تاریخی و فرهنگی قونیه است. هتل رومی با امکاناتی درخور هتل سه ستاره  در منطقه عزیزیه شهر قونیه قرار دارد که می توان گفت یکی از بهترین هتل های ارزان قیمت و به صرفه قونیه است. پارک علاءالدین تا هتل مولوی 1 کیلومتر و موزه باستان شناسی در 1 کیلومتری هتل قرار دارند.

اماکن تاریخی، بازارها و مراکز خرید شهر در چند قدمی این هتل قرار دارند. پارکینگ خصوصی رایگان در محل موجود است. همچنین هتل رومی  تنها 100 متر از موزه و مقبره مولانا فاصله دارد.


هتل رومی قونیه


امکانات آن شامل سالن بدنسازی، سونا و حمام ترکی است. مهمانان می توانند بازی آرامش بخش بیلیارد را در اتاق بازی هتل رومی انجام دهند. این هتل همچنین دارای پذیرش 24 ساعته و خشکشویی است.


سالن بدنسازی هتل رومی قونیه


هتل رومی دارای ۳۳ اتاق می باشد که  اتاق های راحت و با دکوراسیونی مدرن و مبلمان چوبی در هتل رومی شما را به استراحتی مطلوب و آرام دعوت می‌کنند و تمام اتاق ها دارای امکانات جدیدی همچون تلویزیون ال سی دی، مینی بار، سشوار، حمام اختصاصی و وای فای رایگان هستند و تمامی اتاق ها دارای حمام منحصر به فردی با دوش و لوازم بهداشتی مدرن و همچنین اسپا می‌ باشند.


اتاق هتل رومی قونیه


رستوران هتل رومی با سرآشپزانی ماهرو غذاهای بین المللی و ترکی آماده پذیرایی از مهمانان خود می باشد. همچنین در رستوران هتل رومی یک منوی خاص برای کودکان در نظر گرفته شده است و یکی از از مزایای این رستوران این است که افرادی که رژیم خاص در غذایشان رعایت می شود با گفتن به سرآشپز می توانند از این مزایا استفاده کنند.

همچنین بوفه های صبحانه و عالی میزبان شما هستند که شما می‌توانید انواع غذاهای بین‌المللی و خواسته‌ های خود را میان وعده و شام در اینجا تجربه کنید. بار هتل رومی با انواع نوشیدنی ها محلی برای استراحت و لذت بردن از شب‌ های شما است.


رستوران هتل رومی قونیه

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل رومی قونیه:

وای فای رایگان
پارکینگ رایگان
شاتل فرودگاه
اتاق های خانوادگی
رستوران
اتاق های غیر سیگاری
سالن بدنسازی
سرویس اتاق
صبحانه خوب

هتل بایر دیاموند قونیه:


آدرس: Musalla Bağları, Mahallesi, Ahmet Hilmi Nalçacı Cd. No:100, 42060 Selçuklu/Konya

تلفن: 00 12 224 332+

هتل بایر دیاموند یک هتل پنج ستاره لوکس و مجلل در شهر قونیه ترکیه می باشد. امکانات این هتل فراتر از یک هتل پنج ستاره است و یکی از بهترین هتل ‌های 5 ستاره برای اقامت در این شهر زیبا می‌ باشد. این هتل با امکانات گسترده و متنوع سعی در فراهم کردن اقامتی راحت و دلنشین برای مهمانان دارد. همچنین هتل تا مقبره مولانا ده دقیقه فاصله دارد و تپه علاءالدین 2.8 کیلومتر با هتل فاصله دارد.


هتل بایر دیاموند


پرسنل پذیرش و تمام کارکنان هتل بایر دیاموند بسیار مجرب و خوش برخورد هستند و به زبان ترکی و انگلیسی صحبت می کنند. این هتل زیبا  با موقعیت مکانی خود در مرکز شهر، مجهز به آخرین فناوری و تیمی دوستانه، این اصل را پذیرفته است که اقامت شما را عالی کند. در هتل بایر دیاموند میز پذیرش 24 ساعته ارائه می شود و مهمانان می توانند با پرداخت هزینه اضافی از خدمات ترانسفر فرودگاهی نیز بهره مند شوند.

مرکز تجاری برای پیگیری کار شما در طول اقامت شما وجود دارد. هتل بایر دیاموند و مرکز همایش آن با داشتن استخر شنا و مرکز اسپا با سونا و حمام، یک جکوزی آبگرم نیز برای استراحت پس از یک روز شلوغ ارائه می دهد. مهمانان ورزشکار همچنین می توانند از سالن بدنسازی هتل استفاده داشته باشند. پارکینگ خصوصی در این هتل موجود است و وای فای در سراسر آن در دسترس است.


استخر هتل بایر دیاموند


هتل دیاموند دارای 214 اتاق لوکس با طراحی بی نظیر و امکاناتی چون مینی بار، تلویزیون ال سی دی با کانال های ماهواره ای، تهویه مطبوع، چای ساز، حمام با امکانات کامل، وای فای رایگان، پایه آی ‌پاد، دی ‌وی ‌دی پلیر، سرویس دهی 24 ساعته و چشم ‌انداز شهر هستند. برخی از اتاق‌ها و سوئیت‌ها دارای قسمت غذاخوری و امکانات اتو هستند. حمام خصوصی دارای وان یا دوش است. حمام آبگرم نیز در برخی واحدها وجود دارد.


اتاق هتل بایر دیاموند


صبحانه بوفه را می توانید هر روز صبح در رستوران هتل میل کنید. رستوران آلا کارته با ارائه بینظیر غذاهای ترکی و جهانی از مهمانان خود پذیرایی می کند، همچنان مکانی عالی برای صرف صبحانه، ناهار و شام است. این رستوران برای کسانی که به دنبال مکانی مناسب با غنی ترین صبحانه بوفه باز در شهر هستند، با ویژه ترین منوهای ارائه شده توسط تیم های حرفه ای است.


رستوران هتل بایر دیاموند

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل بایر دیاموند قونیه:

استخر سرپوشیده
وای فای رایگان
پارکینگ رایگان
سالن بدنسازی
شاتل فرودگاه
اتاق های خانوادگی
مرکز اسپا و سلامتی
رستوران
اتاق های غیر سیگاری
بار
صبحانه خوب

هتل بایکارا قونیه:


آدرس: Şemsitebrizi, İstanbul Cd. No:133, 42050 Karatay/Konya

تلفن: 30 60 353 332+

هتل بایکارا قونیه یک هتل سه ستاره در مرکز شهر می باشد که دارای امکانات خوبی در حد یک هتل سه ستاره است. از این امکانات می شود به وای فای رایگان، پارکینگ رایگان، پذیرش 24 ساعته، امکان سرو غذا در اتاق و یک سالن کنفرانس اشاره کرد. میز پذیرش 24 ساعته در دسترس است. سرویس اتاق نیز ارائه می شود. کارکنان هتل می توانند به شما در سازماندهی سفر کمک کنند.

همچنین هتل بایکارا با بعضی از جاذبه های گردشگری قونیه فاصله کمی دارد. مثل بازار قونیه، مسجد عزیزیه، مسجد سلیمیه، موزه و مقبره مولانا، موزه مدرسه کاراتای، موزه باستان شناسی قونیه. تمام این جاذبه های گردشگری از حدود 5 دقیقه تا 10 دقیقه پیاده روی با هتل فاصله دارند. فرودگاه قونیه تا هتل بایکارا حدوداً 20 دقیقه فاصله دارد و کمتر از 1 کیلومتر تا مسجد سلیمیه و موزه مولانا. هتل بایکارا تنها 1 کیلومتر تا موزه اینس مناره و مسجد علاء الدین کیقباد فاصله دارد. فرودگاه قونیه 20 دقیقه با ماشین فاصله دارد.


هتل بایکارا قونیه


هتل بایکارا دارای ۶۶ اتاق می باشد که از امکاناتی چون تلویزیون ال سی دی، سیستم تهویه مطبوع، مبلمان، حمام شخصی، سشوار و بعضی از این اتاق ها دارای اتاق نشیمن می باشد. تمامی اتاق ها و سوئیت های هتل بایکرا دارای مبلمان مدرن هستند.


اتاق هتل بایکارا قونیه


رستوران هتل بایکارا دارای انواع غذاهای سنتی و بین المللی به صورت سلف سرویس می باشد که می توان از از این غذاها چه در اتاق خود و چه در رستوران میل بفرمایید. همچنین  صبحانه مفصل در هتل با انواع نان ها، پنیر ها، میوه ها به صورت سلف سرویس سرو می شود. در میان اقلام دیگر می توانید زیتون و میوه های فراوانی را در صبحانه بیابید. رستوران بوفه غذاهای سنتی سرو می کند.


رستوران هتل بایکارا قونیه

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل بایکارا قونیه:

اتاق های غیر سیگاری
پارکینگ رایگان
سرویس اتاق
امکانات برای مهمانان معلول
وای فای رایگان
رستوران
اتاق های خانوادگی
صبحانه عالی

هتل نووتل قونیه:


آدرس: Şeker, Çevre Yolu Cd. No:38, 42080 Selçuklu/Konya

تلفن: 00 42 223 332+


هتل نووتل هتل 5 ستاره تازه تأسیس در شهر قونیه ترکیه می باشد که امکانات رفاهی و خدماتی مدرنی را به مسافران خود ارائه می دهد. این هتل یکی از بهترین هتل‌ های منطقه است که با طراحی مدرن و امکانات بینظیر خود تجربه ‌ای لاکچری و سفری راحت را برای مسافران فراهم می ‌کند. همچنین فاصله هتل با موزه مولانا و قطار سریع السیر شهر قونیه کم می باشد. این هتل در محله ‌ای زیبا قرار دارد و دسترسی آسان به جاذبه ‌های گردشگری و مراکز خرید اطراف را فراهم می ‌کند. بر اساس استانداردهای بین‌المللی ساخته شده است و با اتاق ‌های راحت و شیک با تمامی امکانات رفاهی مجهز شده‌اند و دارای منظره ‌های زیبا از شهر و اطراف هتل هستند. همچنین فاصله هتل نووتل با فرودگاه قونیه 14 کیلومتر می باشد.


هتل نووتل قونیه


از امکانات این هتل می شود به بخش تفریحی و سلامتی، سالن بدنسازی، استخر شنا، مرکز اسپا و تندرستی، حمام ترکی، جکوزی ،ماساژ و سونا، صرافی،  مرکز کسب و کار و سالن هایی به منظور برگزاری مراسم ها و جلسات کاری، پذیرش 24 ساعته، پارکینگ رایگان، فروشگاه هدیه و سوغاتی، سالن آرایشی و اتاق مخصوص کودکان اشاره کرد.


اسپا هتل نووتل قونیه


هتل نووتل دارای 178 اتاق برای اقامت مهمانان است. با توجه به نیازهای مختلف مسافران، هتل نووتل قونیه اقدام به ارائه انواع اتاق ‌های متنوع کرده است. اتاق‌ها به صورت دولوکس، استاندارد، سوئیت و خانواده عرضه می ‌شوند. اتاق ‌های هتل نووتل با دکوراسیون مدرن شامل میز کار، تلویزیون ال سی دی و حمام اختصاصی با لوازم بهداشتی و دمپایی رایگان هستند. علاوه بر این، برخی از اتاق‌ها دارای منظره‌ های زیبا به شهر قونیه می‌ باشند که لحظاتی ناب را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در هتل نووتل قونیه، تمامی اتاق‌ها با دقت و ذوق طراحی شده‌ اند تا بهترین تجربه را برای مسافران فراهم کنند، با استفاده از مبلمان و تجهیزات مدرن، طراحان هتل تلاش کرده ‌اند تا برای شما فضایی زیبا و راحت فراهم سازند.


اتاق هتل نووتل قونیه


رستوران هتل نووتل قونیه به طور کلی فضایی مدرن، شیک و راحت دارد. طراحی داخلی آن جزئیات زیبا و مدرنی را با استفاده از رنگ‌ های آرام و دکوراسیون مناسب به نمایش می‌ گذارد، محیطی رؤیایی برای ناهارها و شام‌ های خاص و رمانتیک فراهم می ‌کند. این رستوران به تازگی اقدام به معرفی منویی متنوع و چند گانه کرده است که می‌ توانید انواع غذاهای محلی و بین‌المللی را تجربه کنید. از غذاهای سنتی ترکیه مانند کباب، دونر و مانتی گرفته تا غذاهای بین‌المللی مانند سالاد‌های تازه، پیتزا، پاستا و فست فود، همه در رستوران هتل نووتل قونیه قابل دسترسی هستند. رستوران هتل نووتل قونیه معمولاً با بوفه صبحانه خوبش شناخته می‌شود که شامل انواع نان و شیرینی‌ ها، تخم مرغ، لبنیات، سبزیجات و میوه‌ها است.


رستوران هتل نووتل قونیه

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل نووتل قونیه:

2 عدد استخر
اتاق های غیر سیگاری
مرکز اسپا و سلامتی
پارکینگ رایگان
سرویس اتاق
سالن بدنسازی
امکانات برای مهمانان معلول
چای/قهوه ساز در تمام اتاق ها
صبحانه فوق العاده
تخت کودک (در صورت درخواست)

هتل ایبیس قونیه:


آدرس: Seker Mah Cevreyolu Cad, No 36 Selcuklu, 42080 KONYA

تلفن: 00 03 223 332+

هتل ایبیس قونیه هتل سه ستاره در مرکز شهر می باشد و این هتل در نزدیکی بزرگراه قونیه قرار دارد که می توانید به جاذبه های تفریحی و تجاری شهر مثل موزه و آرامگاه مولانا، مسجد علاءالدین و آرامگاه شمس تبریزی برسید. موزه مولانا در 4.8 کیلومتری هتل ایبیس قونیه و فرودگاه قونیه تا هتل 18 کیلومتر فاصله دارد.


هتل ایبیس قونیه


این هتل دارای امکانات خوبی در حد یک هتل سه ستاره است. از این امکانات می شود به وای فای رایگان، پارکینگ رایگان، پذیرش 24 ساعته، سالن کنفرانس، پذیرش حیوانات خانگی، صرافی، خدمات ویژه مخصوص معلولین، صندوق امانات، خشکشویی، اتاق مخصوص افراد سیگاری و کارکنان دو زبانه ترکی و انگلیسی اشاره کرد.


امکانات هتل ایبیس قونیه


هتل ایبیس دارای 131 اتاق دبل و تویین با طراحی زیبا و کف پارکت است که از امکاناتی چون تلویزیون ال سی دی، سیستم تهویه مطبوع، مبلمان، حمام شخصی، سشوار، مینی بار، تلفن، چای ساز و قهوه ساز و لوازم آرایشی می باشد.


اتاق هتل ایبیس قونیه


در رستوران هتل ایبیس انواع غذاهای سنتی ترکیه و بین المللی سرو می شود. همچنین صبحانه به صورت سلف سرویس می باشد. رستوران هتل دارای یک منوی خاص برای کودکان می باشد. همچنین با سرو میوه ها، هزینه اضافی، بوفه مناسب برای کودکان، وعده های غذایی بچه ها، هزینه اضافی و مینی بار آماده پذیرایی از میهمانان خود می باشد.


رستوران هتل ایبیس قونیه

محبوب ترین امکانات رفاهی هتل ایبیس قونیه:

اتاق های غیر سیگاری
پارکینگ رایگان
سرویس اتاق
امکانات برای مهمانان معلول
وای فای رایگان
سالن کنفرانس
رستوران
صبحانه خوب
تخت کودک (در صورت درخواست)

راهنمای سفر


آژانس مسافرتی ژوان شن سفید

آژانس مسافرتی ژوان شن سفید با بهترین و جامع ترین خدمات گردشگری با ۱۶ سال سابقه به صورت آنلاین و حضوری در نظر دارد با ارائه کامل ترین تورهای داخلی و خارجی در بهترین هتل های موجود با خیالی آسوده یک رزرو لذت بخش با تجربه های فوق العاده را برایتان تداعی کند.

شما می توانید با سایت ژوان شن سفید با کمترین وقت به رزرو آنلاین پروازهای خارجی و داخلی با بهترین کیفیت و کمترین نرخ و حتی رزرو بهترین هتل ها در ایران و سراسر جهان در هر ساعت از شبانه روز اقدام بفرمایید. همکاران ما به صورت کاملا حرفه ای و با صبر و شکیبایی آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره در اسرع وقت به شما مسافران عزیز می باشند.

  © Copyright - All rights reserved by jouantravel.com - Developed: MKDesign