معرفی برترین جاذبه های گردشگری ارمنستان

111

جاذبه های گردشگری ارمنستان که یک جواهر پنهان در اروپای شرقی  است  یک مقصد سفر لذت بخش و یک سفر ارزان قیمت است که در مقایسه با سایر مقاصد اروپایی مانند ایتالیا، اتریش، آلمان، سوئیس و فرانسه کمتر شناخته شده است، شاید باورتان نشود که ارمنستان علیرغم اینکه یک کشور اروپایی است، به اندازه بالی دوستانه است وهمه چیز در کشور ارمنستان  ارزان است.

تور ارمنستان که ترکیبی عالی از تاریخ، فرهنگ، طبیعت، ماجراجویی، غذا و سلامتی را به شما ارائه می دهد ، ارمنستان برای اروپا همان چیزی است که بالی برای آسیا است  جیب پسند و هنوز هم یکی از زیباترین مقاصد دراین قاره است

در اینجا به معرفی برخی از جاذبه های دیدنی و معروف کشور ارمنستان که مقصدی عالی و جذاب در کشور ارمنستان  میباشد میپردازیم:

قلعه آمبرد ارمنستان

صومعه گغارد ارمنستان

معبد پاگان گارنی ارمنستان

دریاچه سوان ارمنستان

رستوران ترازا ارمنستان

تساغکادزور ارمنستان

صومعه تاتف ارمنستان

موزه نسل کشی  ایروان ارمنستان

مجسمه مادر ارمنستان

مرکز هنرهای کافسجیان ارمنستان

کاراهونج ارمنستان

صومعه خور ویراپ ارمنستان

پارک ملی دیلیجان ارمنستان


 

معروف ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان

یکی از کشورهای کمتر شناخته شده در قلب منطقه قفقاز، ارمنستان، کوچک و کوهستانی است که پایتخت شگفت انگیزی جهان وطنی، ایروان، یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی در جهان است،ارمنستان با تاریخ غنی و فرهنگ باستانی در سال 301 پس از میلاد مسیحیت را پذیرفت و اولین کشوری در جهان بود که آن را دین دولتی خود کرد، کلیساها و صومعه‌های زیبا در میان جنگل‌های سرسبز و قله‌های پوشیده از برف منطقه را می‌چرخانند، برخی از آن‌ها از جمله مکان‌های ثبت شده در فهرست یونسکو هستند، مانند صومعه‌های حقپات و سناهین.

ارمنستان به‌خاطر مردم مهمان‌نواز و انعطاف‌پذیرش معروف است، در ارمنستان سورپرایزهای دلپذیر زیادی وجود دارد، اما بهترین مکان ها برای بازدید در ارمنستان کجاست ،در اینجا به معرفی برخی از جاذبه های دیدنی و معروف کشور ارمنستان میپردازیم

قلعه آمبرد ارمنستان

قلعه آمبرد قلعه ای متعلق به قرن دهم است که در دامنه کوه آراگاتس واقع شده است، بر فراز تپه ای ساخته شده است که در پس زمینه آن کلیسای گنبدی وهراماشن قرار دارد.

قلعه آمبرد ارمنستانقلعه آمبرد ارمنستانقلعه آمبرد ارمنستان

ظاهراً پادشاهان از قلعه آمبرد به عنوان اقامتگاه تابستانی خود استفاده می کردند، ویرانه های قلعه و فضای سبز اطراف منظره ای زیبا را به وجود آورده است، می توانید با استفاده از مسیر باریک به بالای قلعه بروید. از مناظر خیره کننده دره آمبرد از بالا لذت ببرید و تجربه خود را با بازدید از کلیسای وهراماشن به پایان برسانید.نکته - یک جفت کفش ورزشی خوب برای پیاده روی به بالای قلعه لازم است. از پوشیدن صندل یا دمپایی خودداری کنید زیرا مسیر ممکن است در برخی نقاط لغزنده باشد. پیاده روی آسان است و می تواند حتی برای افرادی که مشکلات کمر/زانو دارند انجام شود.

قلعه آمبرد ارمنستان

صومعه گغارد ارمنستان

صومعه گغارد که در استان کوتایک ارمنستان قرار دارد، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، در امتداد پیاده‌روی به سمت صومعه، بازار کوچکی را خواهید دید که در آن زنان نان، لواش میوه و انواع سوغاتی می‌فروشند، اگر قصد خرید چیزی از بازار را دارید، حتما چانه بزنید.

صومعه گغارد ارمنستان

گغارد در زبان ارمنی به معنای نیزه است. حالا حتما از خود می پرسید که چرا این صومعه به نام نیزه نامگذاری شده است؟ خوب این به این دلیل است که این همان نیزه ای است که مسیح را در طول مصلوب شدن او زخمی کرد.مجموعه صومعه شامل کلیسای کاتوگیکه (کلیسای اصلی) و چندین کلیسا، مقبره ها، غارها و کنده کاری های سنگی دیگر است. ورودی بیشتر غارها قوسی است. اهمیت این مکان در تاریخ کتاب مقدس را می توان از تعداد صلیب های حک شده بر دیوارهای کلیسای غار حدس زد.

صومعه گغارد ارمنستان

منطقه پل چوبی مجموعه صومعه را از دست ندهید. این پل زیبایی است که بر روی یک جریان آب جاری ساخته شده است و درخت آرزویی تصادفی در کنار آن ایستاده است. به آنجا بروید و از مناظر دیدنی صومعه لذت ببرید.نکته - برای جلوگیری از شلوغی، زودتر از محل بازدید کنید. اگر تشنه هستید و نمی خواهید آب آشامیدنی بطری بخرید، می توانید مقداری آب مقدس را از شیر آب چشمه واقع در حیاط مجتمع پر کنید. برای مصرف بی خطر است

صومعه گغارد ارمنستان

معبد پاگان گارنی ارمنستان

معبد پاگان گارنی در استان کوتایک (درست مانند صومعه گغارد که در بالا ذکر شد) در ارمنستان واقع شده است. این معبد به خدای خورشید میهر اختصاص دارد و تنها موجود غیر مسیحی در ارمنستان است. در 27 کیلومتری ایروان در روستای گارنی واقع شده است.

معبد پاگان گارنی ارمنستان

انحصاری بودن آن به عنوان تنها نماد ارمنستان پیش از مسیحیت، آن را به یکی از محبوب ترین جاذبه های ارمنستان تبدیل کرده است. این معبد مشرف به دره رودخانه ازات و کوه های گغام است، مناظر طبیعی اطراف معبد شما را مجذوب خود می کند.زلزله سال 1679 معبد گارنی را ویران کرد اما گروهی از مردم به رهبری الکساندر شاهینیان کار بازسازی را در سال 1969 آغاز کردند و تا سال 1975 آن را به پایان رساندند.

معبد پاگان گارنی ارمنستان

درختان زردآلو و گردو در سراسر محوطه معبد گارنی دیده می شود. در خارج از معبد، شکارچیانی را خواهید دید که پوست حیواناتی را که شکار کرده‌اند می‌فروشند، از آنجایی که این سایت ترکیبی کامل از زیبایی طبیعی و تاریخ فرهنگی است، در سفر به ارمنستان باید انجام دهید.

دریاچه سوان ارمنستان

تعطیلات به معنای آرامش و گذراندن وقت با طبیعت است، و وقتی صحبت از طبیعت می شود، به دریاچه سوان نگاه نکنید، دریاچه سوان بزرگترین آب در ارمنستان و یکی از بزرگترین دریاچه های آلپی آب شیرین در اوراسیا است.
منظره بهشتی کوه‌هایی که با ابرها معاشقه می‌کنند، در حالی که آب‌های آبی آرام دریاچه با پایه کوه «لمس کن و برو»، مسحورکننده است.

دریاچه سوان ارمنستان

مکان دیگری در اطراف دریاچه سوان که می توانید به گشت و گذار بپردازید، صومعه سواناوانک است. بر بالای کوهی رو به دریاچه قرار دارد.از آنجایی که زمان در دریاچه سوان متوقف می شود، گذراندن وقت در اینجا یکی از آرامش بخش ترین کارها در ارمنستان است. همچنین یک بازار کوچک سوغاتی در نزدیکی کنار دریاچه وجود دارد که می‌توانید از آن مجموعه‌ای با کیفیت خرید کنید.

دریاچه سوان ارمنستان

نکته - گذرگاه چوبی کنار دریاچه کمی لرزان است، بنابراین از پوشیدن کفش پاشنه دار خودداری کنید. سگ‌های زیادی را در نزدیکی ساحل دریاچه خواهید یافت، بنابراین اگر سگ‌دوست هستید، پس از آن لذت خواهید برد. این تور شما را به دریاچه سوان و بازدید از صومعه سواناوانک می برد.

رستوران ترازا ارمنستان

از نظر غذا و محیط، ترازا بهترین رستوران در ایروان، ارمنستان است. این رستوران ترکیبی از فضای گرم و دوستانه، موسیقی زنده دوست داشتنی و غذاهای لذیذ اروپایی/مدیترانه ای را به شما ارائه می دهد.
فضای داخلی رستوران شیک است و به چشم می آید. این مکان همچنین دارای یک چیدمان زیبا در فضای باز است. آنها غذاهای دریایی فوق العاده ای را با میگوهای ترد و ماهی قزل آلا کبابی سرو می کنند که مورد علاقه مردم است.

رستوران ترازا ارمنستان

سالادهایی که در اینجا سرو می‌شوند تازه و با محصولات طبیعی باکیفیت که از مزارع استفاده می‌شوند، هستند. مرغ به خوبی پخته شده است، ساندویچ کلاب و سیب زمینی سرخ شده خوشمزه هستند و کیک گدازه شکلاتی نشان دهنده مرگ با شکلات است.کوکتل ها با طراوت هستند و بار شراب آن ها تعدادی از بهترین شراب های ارمنی را برای شما سرو می کند و فقط سر و صدایی را که برای گشت و گذار در شهر نیاز دارید به شما می دهد.
در ترازا، یک تجربه ناهار خوری عالی با قیمتی مقرون به صرفه به دست می آورید.

رستوران ترازا ارمنستان

نکته - اگر در نیمه شب دچار گرسنگی شدید، می توانید به رستوران قفقاز مراجعه کرده یا به صورت آنلاین سفارش دهید. این تنها رستوران در ایروان است که 24ساعته کار می کند.

تساغکادزور ارمنستان

اگر عطش ماجراجویی دارید، طناب‌راه تساغکادزور دقیقاً همان فعالیتی است که این تشنگی را برطرف می‌کند 30 دقیقه رانندگی از دریاچه سوان شما را به پیست اسکی تساغکادزور می رساند، نام تساغکادزور از کلمه ارمنی به معنای دره گل ها گرفته شده است.

تساغکادزور ارمنستان

طناب تله کابین اینجا بی نظیر است عموماً تله کابینی را می بینید که می ایستد تا بنشینید و راحت باشید اما در اینجا، به نقطه‌ای می‌روید و پاهای خود را روی کلماتی قرار می‌دهید که «اینجا بایستید» و سپس تله‌کابین شما را از حالت ایستاده حمل می‌کند و به‌طور خودکار روی آن می‌نشینید.شما به صورت دستی خود را با یک میله فلزی جلوی خود قفل می کنید و سپس سفر یک عمر را آغاز می کنید. مناظر، با هر سطح از ارتفاع، از کوه به دره به مناظر پانوراما از کل شهر و در نهایت، علفزارهای آلپ مانند سوئیس تغییر می کند  طناب زنی شما را در حدود نیم ساعت به بالای کوه تگنیس می رساند.

تساغکادزور ارمنستان

چیزی که سفر را به یاد ماندنی تر می کند آهنگ های محلی است که روی بلندگوهای نصب شده در هر سطح ارتفاع پخش می شود، برخی از آنها حتی امروز در لیست  این یکی از پرماجراترین و سرگرم کننده ترین کارها در ارمنستان است

می‌توانید از دریاچه سوان با ماشین شخصی استفاده کنید یا یک تور گروهی را انجام دهید که تساغکادزور (کچاریس، ایستگاه طناب‌راه یک) و دریاچه سوان (سواناوانک) را پوشش می‌دهد.
نکته - یک کافه کوچک در نزدیکی پیشخوان بلیط وجود دارد که می توانید از نوشیدنی دلخواه خود از شکلات داغ گرفته تا آبجو خنک کوتایک لذت ببرید.

صومعه تاتف ارمنستان

حالا، اگر به شما بگویم که با انتخاب بازدید از این صومعه، بخشی از میراث جهانی گینس خواهید بود، چه می‌کنید! کاوش در صومعه تاتف شامل سوار شدن در ترن هوایی به نام بال های تاتف است، می توانید یک تور یک روزه داشته باشید که در آن از 3 صومعه و شراب سازی با مزه شراب دیدن خواهید کرد.

صومعه تاتف ارمنستان

بال‌های تاتف کابلی به طول ۵٫۷ کیلومتر (۳٫۵ مایل) است که هالیدزور و صومعه تاتف را به هم متصل می‌کند این تله‌راه رکورد جهانی گینس را به عنوان طولانی‌ترین تله‌کابین دو مسیره پیوسته و همچنین طولانی‌ترین ترن هوایی برگشت‌پذیر در جهان دارد، سوار شدن به صومعه سفری هیجان انگیز است زیرا از تله کابین از مناظر شگفت انگیز جنگل لذت می برید. صومعه واقعی در نزدیکی روستای تاتف در یک بزرگ واقع شده است

صومعه تاتف ارمنستان

منظره صومعه که با شکوه تمام ایستاده با پس‌زمینه کوه‌های سبز نیمه پنهان در میان ابرها، شبیه کارت پستال تصویری است. صومعه تاتف بر روی یک صخره آتشفشانی بزرگ (بازالت) در نزدیکی روستای Tatev واقع شده است.
این صومعه زمانی یک مرکز آموزشی و معنوی حیاتی در ارمنستان بود. یک پنجره کوچک در داخل هر بخش از صومعه به شما امکان دسترسی به مناظر تنگه عمیق رودخانه وروتان را می دهد.نکته - این صومعه دارای یک فروشگاه سوغات است که در آن می توانید نقاشی های مینیاتوری زیبایی را خریداری کنید که در مقایسه با فروشگاه های سوغات ایروان ارزان هستند. بنابراین اگر می خواهید قطعه ای از ارمنستان را با خود به خانه ببرید، حتماً از اینجا یک تابلو بخرید.

موزه نسل کشی  ایروان ارمنستان

با بازدید از موزه نسل کشی در ایروان ارمنستان با تاریخ ارمنستان آشنا شوید. این خانه فصل های خونین تاریخ خشونت آمیز ارمنستان است.
ترک‌های عثمانی 1.5 میلیون ارمنی را در نسل‌کشی کشته بودند که آن را به یکی از زشت‌ترین رویدادها در تاریخ اروپای شرقی تبدیل کرد. ارامنه از قسطنطنیه (استانبول کنونی) به آنکارا تبعید شدند و سپس بی رحمانه کشته شدند.

موزه نسل کشی  ایروان ارمنستان

تور پیاده‌روی موزه شما را در وقایع نسل‌کشی راهنمایی می‌کند و به شما یک ایده اولیه می‌دهد که چرا ارامنه دقیقاً به مردم ترکیه علاقه ندارند.می توانید به طبقه بالا بروید و از مجموعه معروف یادبود نسل کشی که برای احترام به جان ارامنه کشته شده در نسل کشی ساخته شده است دیدن کنید.

موزه نسل کشی  ایروان ارمنستان

اگر از علاقه مندان به تاریخ هستید، پس موزه نسل کشی یکی از کارهای ضروری در سفر به ارمنستان است، زیرا به شما بینشی از یکی از مهم ترین رویدادهای تاریخ ارمنستان می دهد.می توانید به طبقه بالا بروید و از مجموعه معروف یادبود نسل کشی که برای احترام به جان ارامنه کشته شده در نسل کشی ساخته شده است دیدن کنید. اگر از علاقه مندان به تاریخ هستید، پس موزه نسل کشی یکی از کارهای ضروری در سفر به ارمنستان است، زیرا به شما بینشی از یکی از مهم ترین رویدادهای تاریخ ارمنستان می دهد.

مجسمه مادر ارمنستان

مجسمه مادر ارمنستان یک جاذبه توریستی محبوب در پایتخت ایروان است. این نمادی از دستیابی به صلح از طریق قدرت و شجاعت و قصیده ای برای رزمندگان و شخصیت های زن شجاع در تاریخ ارمنستان است.
این مجسمه که بر روی یک پایه سنگی مرتفع در پارک پیروزی ایستاده است، مشرف به کل شهر ایروان است. ارتفاع مجسمه 22 متر و ارتفاع کلی بنا (با احتساب ارتفاع) 51 متر است.

مجسمه مادر ارمنستان

این بنای یادبود ادای احترامی به سوسه مایریگ و دیگر زنان شجاع ارمنی مانند او است که برای کمک به شوهرانشان در جنگ علیه نیروهای ترکیه و کردها اسلحه به دست گرفتند. به نوعی جایگاه بالای زنان ارمنی را در جامعه برجسته می کند.ر اگر از پله های روی پایه بالا بروید، وارد موزه ای می شوید که قهرمانی و فداکاری اسطوره هایی را که برای استقلال ارمنستان جنگیدند جشن می گیرد.

مجسمه مادر ارمنستان

مرکز هنرهای کافسجیان ارمنستان

ارمنستان نیز چیزی برای دوستداران هنر دارد، مرکز هنرهای کافسجیان که در منطقه کنترون ایروان واقع شده است، یک موزه هنری است که در داخل آبشاری به نام آبشار ایروان قرار دارد. در راه رفتن به موزه، ابتدا با مجسمه‌های کافه‌سجی و آثار هنری معاصر در باغ‌های مجسمه‌سازی روبرو می‌شوید.

مرکز هنرهای کافسجیان ارمنستان

شما احساس می کنید فقط از حضور در کنار نمایش های شگفت انگیز هنر الهام گرفته اید. ردیف باغ‌ها به آبشار منتهی می‌شود که ساختاری جذاب است که شامل یک پلکان عظیم با فواره‌ها و مجسمه‌ها در هر سطح است.با خرید بلیط موزه در ورودی می توانید به نمایشگاه های هنری منحصر به فرد در هر سطح دسترسی داشته باشید.

مرکز هنرهای کافسجیان ارمنستان

گالری های هنری کافسجیان شامل گالری یک، گالری خنجیان، گالری عقاب، گالری باغ ساسونتسی داویت، فرود ستاره و سالن رویدادها می شود.
این مرکز نمایشگاه‌های هنری بسیاری را ارائه می‌کند که برگرفته و الهام گرفته از مجموعه هنرهای معاصر بنیانگذار آن جرارد ال. کافسجیان است. با کلیک بر روی اینجا یک تور مجازی در مرکز داشته باشید.

کاراهونج ارمنستان

این یکی از جذاب ترین مکان ها برای بازدید در ارمنستان است. کاراهونج که در نزدیکی شهر سیسیان در استان سیونیک ارمنستان قرار دارد، معمولاً به عنوان نسخه ارمنستانی استون هنج بریتانیا شناخته می شود. نام کاراهونج از دو کلمه ارمنی به معنای "سنگ های سخنگو" گرفته شده است.

کاراهونج ارمنستان

کاراهونج یک محوطه باستانی باستانی است که از بیش از 200 مقبره سنگی تشکیل شده است. در این چیدمان، 40 سنگ دایره ای در محوطه اصلی ظاهراً به افتخار خدای ارمنی «آری» به معنای خورشید ساخته شده است.
با پس‌زمینه کوه‌های سبز زیبا، این سایت برای عکاسان منظره بسیار جذاب است. به گفته محققان، این سایت می تواند یکی از قدیمی ترین رصدخانه های نجومی جهان و حداقل 3500 سال قدیمی تر از استون هنج بریتانیا باشد.

کاراهونج ارمنستان

کاراهونج سورئال به نظر می رسد و گواهی بر تاریخ غنی ارمنستان است. تا مرکز شهر ایروان 4 ساعت با ماشین فاصله دارد، بنابراین اگر مایل به بازدید از این مکان هستید، یک روز را وقت بگذارید.
نکته - مکان باز است و ممکن است گاهی اوقات به شدت باد و سرد شود. بنابراین اگر در فصل زمستان به مسافرت می روید، یک ژاکت همراه خود داشته باشید.

صومعه خور ویراپ ارمنستان

واقع در منطقه آرارات، نزدیک مرز ترکیه، یکی از معتبرترین مناظر زیارتی ارمنستان است صومعه خور ویراپ. کلمات خور ویراپ در زبان ارمنی به "سیاه چال عمیق" ترجمه می شوند.
این مکان جایگاه مهمی در تاریخ ارمنستان دارد.شاید بسیاری از شما ندانید که ارمنستان اولین کشوری بود که مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت. و مسئول این تبدیل ارمنستان از بت پرستی به مسیحیت گریگوری روشنگر بود. آنچه صومعه خور ویراپ را قابل توجه می کند این است که گریگوری روشنگر به مدت 14 سال در اینجا زندانی بود.

صومعه خور ویراپ ارمنستان

از آنجایی که صومعه روی یک تپه قرار دارد، برای رسیدن به محل باید چند پله را طی کنید. با کوه آرارات در مجاورت، مناظر صومعه تماشایی است.
احساس آرامشی که در اوج تجربه می کنید قیمتی ندارد. این صومعه 42 کیلومتر با ایروان فاصله دارد و رسیدن به آنجا یک ساعت با ماشین طول می کشد.
تور خصوصی پیشنهادی: از فرصت بازدید از صومعه خور ویراپ استفاده کنید، سپس از کلیسای جامع اچمیادزین، کلیساهای سنت گایان و سنت هریپسیمه دیدن کنید و خرابه‌های معبد زوارتنوتس متعلق به قرن هفتم را ببینید.

صومعه خور ویراپ ارمنستان

پارک ملی دیلیجان ارمنستان

پارک ملی دیلیجان در استان تاووش یکی از چهار پارک ملی بزرگ ارمنستان است، پارک ملی واقع در نزدیکی صومعه هاغارتسین خانه بسیاری از گیاهان دارویی مانند نعناع، ​​آویشن و زیزیفورا است. فضای سبز منظره ای قابل مشاهده است، با هوای تازه که حواس شما را جوان می کند.

پارک ملی دیلیجان ارمنستان

این بهشت ​​کوهنوردان است زیرا مسیرهای پیاده روی زیادی در پارک وجود دارد. اگر یک کوهنورد باتجربه هستید و می توانید نقشه بخوانید، خودتان پیاده روی کنید. در غیر این صورت، کمک یک راهنما توصیه می شود. نشانگرهای موجود در مسیر در چند نقطه نادرست هستند، بنابراین قبل از شروع سفر، اطلاعات لازم را از مرکز اطلاعات گردشگری دریافت کنید،مسیر پیاده‌روی از دریاچه Parz به یک صومعه بسیار زیبا است زیرا از یک منطقه آلپی عبور می‌کند که شما را به یاد سوئیس می‌اندازد،. اگر می خواهید واقعاً در دامان طبیعت استراحت کنید، از این مکان دیدن کنید، این پارک تا ایروان 2 ساعت با ماشین فاصله دارد.

پارک ملی دیلیجان ارمنستان

نکته کفش های پیاده روی معمولی بپوشید و از صندل یا دویدن گران قیمت خودداری کنید. از افراد مرکز اطلاعات توریستی کمک بخواهید و به تنهایی بیرون نروید.
شما آن را دارید! امیدوارم از این لیست از کارهای برتر در ارمنستان لذت برده باشید، ارمنستان چیزهای زیادی برای ارائه دارد. این هنوز یک جواهر پنهان است و امیدوارم شما هم مثل من ارمنستان را دوست داشته باشید.

راهنمای سفر


آژانس مسافرتی ژوان شن سفید

آژانس مسافرتی ژوان شن سفید با بهترین و جامع ترین خدمات گردشگری با ۱۶ سال سابقه به صورت آنلاین و حضوری در نظر دارد با ارائه کامل ترین تورهای داخلی و خارجی در بهترین هتل های موجود با خیالی آسوده یک رزرو لذت بخش با تجربه های فوق العاده را برایتان تداعی کند.

شما می توانید با سایت ژوان شن سفید با کمترین وقت به رزرو آنلاین پروازهای خارجی و داخلی با بهترین کیفیت و کمترین نرخ و حتی رزرو بهترین هتل ها در ایران و سراسر جهان در هر ساعت از شبانه روز اقدام بفرمایید. همکاران ما به صورت کاملا حرفه ای و با صبر و شکیبایی آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره در اسرع وقت به شما مسافران عزیز می باشند.

  © Copyright - All rights reserved by jouantravel.com - Developed: MKDesign