آشنایی با پول رایج کشور ترکیه

79

در سال های اخیر کشور ترکیه یکی از توریست پذیر ترین کشورهای جهان به دلیل جاذبه های گردشگری،امکانات،دانشگاه ها و همچنین رشد اقتصادی و تجاری خود شده است.
اولین قدم برای سفر به این کشور زیبا شناخت پول واحد این کشور برای تهیه آن و تبدیل پول ایران در صرافی های معتبر میباشد
در اینجا ما به معرفی پول واحد کشور ترکیه میپردازیم

واحد پول ترکیه:

پول واحد کشور ترکیه لیر است که با نماد TLشناخته میشود که در عصر جدید بانک ها و شرکت های اعتباری نام اختصاری لیر را TRY میشناسند،لازم به ذکر است لیره جایگزین نام لیر در پول واحد کشور ترکیه شده است.
اسکناس های لیر ترکیه:
مانند اکثر کشورها اسکناس های ترکیه در اعداد و ارقام مختلفی عرضه میشود،اسکناس های ۵،۱۰،۲۰،۵۰،۱۰۰،۲۰۰ ارئه میشوند.

آشنایی با پول رایج کشور ترکیه

سکه های لیر ترکیه:
نام سکه های لیر ترکیه که در حجم وسیعی ضرب شده است kurusاست که در قالب اعدادی چون ۵،۱۰،۲۴،۵۰ در بازار برای استفاده عرضه شده است.

آشنایی با پول رایج کشور ترکیه

اماکن تبدیل ارزی:
▪︎مغازه های صرافی
▪︎بانک ها
▪︎آژانس های مسافرتی
▪︎بعضی از جواهرات فروشی ها
برای استفاده از خدمات تبدیل لیر شما حتما باید گذرنامه ی خود را به همراه داشته باشید.

آشنایی با پول رایج کشور ترکیه

 لازم به ذکر است اطلاعاتی در ارتباط با  استفاده پول رایج برخی از کشورها که پول بین المللی معتبری در جهان محسوب می‌شوند از دلار و یورو صحبت کنیم شما میتوانیددر برخی از فروشگاه‌های توریستی، رستوران ها و آژانس های مسافرتی این ارزها را پرداخت یکی از مناطقی در ترکیه به نظر اروپایی ها محبوبیت خاصی دارد آنتالیا است که یورا عنوان ارز پرداختی به جای لیر از شما پذیرایی هستند که معمولاً در آنتالیا ممکن است شما گاهی قیمت هارا به صورت پوند مشاهده کنیم چون این منطقه از لحاظ اروپایی نشین محبوبیت خاصی بین توریست ها دارد و یکی دیگر از مناطقی که دلار و پوند و گاهی پول ایران را قبول می‌کنند استانبول ترکیه می باشد، البته لازم به ذکر است که اگر شما لیر را همراه خود دارید به جای ارزهای فوق پرداخت کنید چون برای شما ارزانتر محاسبه می شود.

آشنایی با پول رایج کشور ترکیه

در کشور ترکیه همانند برخی از کشورهای دیگر دستگاه‌هایی با نام دستگاه خودپرداز bankamatik وجود دارد که مانند دستگاه های خود پرداز موجود در کشور دارای محدویت های برداشت هستند ,این دستگاه ها برای برداشت پول هایی مانند یورو دلار آمریکا لیره ترکیه و پوند انگلیس طراحی شده است لازم به ذکر است قبل از استفاده از این دستگاه ها شما باید به بانک خود در ارتباط با این روش تهیه پول اطلاع دهید همچنین در مورد هزینه استفاده از کارت نقدی خود در خارج کشور می توانید اطلاعاتی را از بانک مرکزی که به روز تر از برخی بانک ها هستند دریافت کنید.
در آخر لازم است شما بدانید که روشی به نام انتقال پول به ترکیه و خارج از این کشور هست که قادرید انقال وجه از حساب بانکی خود به حساب دیگر هستید،یکی از شرکت های معروف برای انتقال وجه forex است،که در مقابل هزینه ای برای شما این کار را انجام میدهد و به دلیل تحریم های کشور ایران شما در ایران فقط میتوانید از روش غیر مستقیم پول را از حساب های خود جابجا کنید
آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید امیدوار است که در راستای اطلاعات ذکر شده بتواند کمکی به شما مسافران و گردشگران عزیز در ارتباط با شناخت و تهیه ارز کشور ترکیه کرده باشد.

راهنمای سفر


آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید

آژانس هواپیمایی ژوان شن سفید با بهترین و جامع ترین خدمات گردشگری با ۱۶ سال سابقه به صورت آنلاین و حضوری در نظر دارد با ارائه کامل ترین تورهای داخلی و خارجی در بهترین هتل های موجود با خیالی آسوده یک رزرو لذت بخش با تجربه های فوق العاده را برایتان تداعی کند.

شما می توانید با سایت ژوان شن سفید با کمترین وقت به رزرو آنلاین پروازهای خارجی و داخلی با بهترین کیفیت و کمترین نرخ و حتی رزرو بهترین هتل ها در ایران و سراسر جهان در هر ساعت از شبانه روز اقدام بفرمایید. همکاران ما به صورت کاملا حرفه ای و با صبر و شکیبایی آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره در اسرع وقت به شما مسافران عزیز می باشند.

  © Copyright - All rights reserved by jouantravel.com - Developed: MKDesign